آشنایی کامل با سنگ کورین رگه دار

سنگ کورین رگه دار
آنچه در این مقاله می‌خوانیم:
()

کورین یک ماده سطحی جامد با تکنولوژی بالا است که عملکرد بالا و طراحی استثنایی را ارائه می‌دهد. سنگ کورین به دلیل تطبیق پذیری استثنایی، زیبایی و کاربردهای تقریبا بی حد و حصر خود مشهور است. این سنگ می‌تواند محیط‌های مسکونی، عمومی و تجاری را متحول کند و برای استفاده در محیط‌های داخلی و خارجی مناسب است.

سنگ‌های کورین از مرسوم‌ترین ماده سطح جامد مورد استفاده در صنعت دکوراسیون و ساختمان‌سازی است. از زمان ابداع سنگ‌های کورین تا کنون تغییرات زیادی بر روی این ترکیبات صورت گرفته‌اند که مهم‌ترین آن‌ها ابداع سنگ کورین رگه دار است. سنگ کورین مدل رگه‌دار دارای ظاهری بسیار طبیعی و درخشان است.

وجود رگه‌های رنگی در این سنگ سبب شده است که تنوع طرح و رنگ بسیار زیادی از این محصول به وجود بیایند. زیبایی ظاهری این سنگ‌ها ناشی از طرح‌ها و تظاهرهای ناگهانی و تصادفی آن‌ها است که زیبایی چشم نوازی به آن‌ها می‌بخشد.

سنگ‌های کورین رگه دار از چه زمانی وارد بازار شدند؟

سنگ‌های کورین رگه‌دار از دسته سطوح جامد هستند که به طور مصنوعی و صنعتی ساخته می‌شوند. سنگ‌های کورین دارای ترکیبات و بنیان نفتی هستند و به طور عمده از پلی متیل متا اکریلیک ساخته شده‌اند؛ بنابراین یک ماده طبیعی شناخته نمی‌شود. خاصیت شیمیایی و مصنوعی بودن کورین این امکان را به سازندگان و تولیدکنندگان می‌دهد که بتوانند با تغییر و دخالت در فرمول ساخت کورین، انواع مختلفی از سطح جامد را با خواص متنوع بسازند.

شروع آشنایی با سنگ کورین به سال 1967 برمی‌گردد که نخستین ‌بار دونالد اسلوکام به ترکیب شیمیایی آن دست پیدا کرد و از سال بعد این ماده به عنوان سنگ مصنوعی وارد بازار شد. از آن سال تا به کنون تغییرات زیادی بر روی سنگ‌های کورین صورت گرفته‌اند و به انواع مختلف و خاصیت‌های متنوعی دست پیدا کرده‌اند. یکی از زیباترین و مهم‌ترین فراوری‌ها، تولید سنگ کورین رگه دار است که دارای رگه‌های رنگی تصادفی در سطح جامد خود است.

"<yoastmark

از مهم‌ترین تغییرات سنگ کورین، تولید سنگ رگه دار کورین است.

ویژگی‌های سنگ کورین رگه‌دار

سنگ‌های کورین رگه دار تشابه زیادی به سنگ مصنوعی کورین دارند و به طور عمده از خواص و مزایای یکسانی برخوردار هستند. از جمله این مزایا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • طرح و رنگ‌های متنوع

سنگ‌های کورین به‌ خودی ‌خود از تنوع زیادی برخوردار هستند؛ با افزوده شدن رگه‌های رنگی در این سنگ‌ها، تنوع و زیبایی این سنگ‌ها دو چندان شده است و از طرح‌های گوناگونی برخوردار هستند.

 • استحکام و تراکم بالا

بنیان نفتی و پلیمری کورین باعث می‌شود که لایه‌های الیاف به طور یکنواخت بر روی‌هم قرار بگیرند و با فشاری که بر روی آن‌ها اعمال می‌شود، تمامی لایه‌ها به‌ صورت فشرده بر روی هم قرار می‌گیرند و استحکام و تراکم زیادی را به وجود می‌آورند. در ضمن، خاصیت مواد به کار گرفته شده سنگ کورین رگه دار به ‌گونه‌ای است که به ‌صورت ذاتی از استحکام و دوام بالایی برخوردار هستند.

 • سطح یکدست و یکنواخت

سطح جامد کورین دارای یکنواختی فیزیکی است و هیچ‌گونه فرورفتگی یا برآمدگی وجود ندارد. در ضمن با اینکه طرح‌های سنگ کورین مدل رگه دار به‌ صورت تصادفی و نامنظم هستند اما چگالی طرح به‌ گونه‌ای است که رنگ‌ها و رگه‌ها به طور یکدست بر روی سنگ مشاهده می‌شوند.

"<yoastmark

سنگ کورین رگه‌دار دارای سطح یکنواخت، صاف و شفاف است.

 • عدم تخلخل و نفوذ پذیری کم

نبود فضای خالی و هوا بین لایه‌های کورین سبب عدم نفوذپذیری این ماده به آب، هوا، رطوبت و… می‌شود. عدم تخلخل در این سطح جامد باعث تقویت استحکام و دوام این ماده می‌شود که به مرور تاثیر مثبتی بر روی دوام آن می‌گذارد.

سنگ کورین مدل رگه‌دار، فاقد هرگونه تخلخل و فضای خالی درونی است.

 • امکان ترمیم و اصلاح

از مهم‌ترین مزایا سنگ کورین رگه دار، قابلیت ترمیم و اصلاح آن است. اگر خراش یا فرورفتگی احتمالی بر روی سطح سنگ کورین مدل رگه دار ایجاد شود، می‌توان با استفاده از چسب مخصوص و پولیش آن را به حالت اولیه بازگرداند. همچنین اگر بر اثر حرارت زیاد یا فشار بسیار، رنگ و شفافیت این سنگ از بین برود، مجددا می‌توان آن را اصلاح و ترمیم کرد.

 • شکل‌پذیری

سنگ‌های کورین ضمن استحکام و تراکمی که دارند، این امکان را به سازنده می‌دهند که در حین ساخت و فراوری بتواند بدون نگرانی از شکست و ترک سطح جامد، طرح‌ها و خمش‌های گوناگونی را بر روی آن پیاده کند.

موارد فوق از ویژگی‌های کلی و بسیار مهم سنگ‌های کورین رگه دار هستند. وجود چنین خواصی در سنگ‌های کورین سبب افزایش درخواست برای به‌کارگیری آن‌ها در زمینه‌های مختلفی می‌شود.

"<yoastmark

کاربرد سنگ‌های کورین رگه دار 

سنگ کورین رگه دار به دلیل زیبایی ظاهری و تنوع رنگی و طرحی که دارد، بیشتر جنبه تزیینی دارد. استفاده از این سنگ‌ها در سنگ اپن آشپزخانه‌ها، میز جلسات و استیشن‌های مختلف و… مرسوم است. وجود رگه‌های رنگی در این سنگ که غالبا مشخص و مجزا از رنگ زمینه اصلی سنگ هستند، نمایی بسیار زیبا و چشم نوازی به سطح موردنظر می‌دهد. رگه‌های سنگ معمولا به صورت طولی طراحی می‌شوند تا جلوه بیشتری به سنگ بدهند.

محدودیت استفاده از سنگ کورین مدل رگه دار، معمولا در ناحیه‌های برش، نبش و تغییر زاویه است. به این صورت که گاهی برش‌ها و اتصالات رگه‌ها به‌ گونه‌ای هستند که در امتداد هم قرار نمی‌گیرند و طرح از حالت یکنواختی خارج می‌شود. برای جلوگیری از این حالت در سازه‌های دارای اتصال، استفاده از سنگ کورین با رنگ‌های خنثی و روشن توصیه می‌شود.

نکته مهم در رابطه با اتصالات این است که گاهی این اتصالات نامرئی هستند و گاهی مشخص هستند. وجود درزها را با چسب و پولیش‌های مخصوص می‌توان پوشاند تا اثری از آن‌ها نباشد. در سنگ کورین مدل رگه دار، به دلیل تصادفی بودن رگه‌ها معمولا این اتصالات از چشم پنهان می‌مانند و مشخص نیستند. به طور معمول برای سازه و وسایل یکدست که دارای اتصال قطعات نیستند، می‌توان از انواع رنگ‌های تیره، روشن و… استفاده کرد و محدودیتی وجود ندارد.

اتصالات سنگ کورین رگه دار معمولا به دلیل تصادفی بودن رگه‌ها کمتر به چشم می‌آیند.

در آخر

سنگ‌های کورین علیرغم مصنوعی بودن خود، دارای کاربرد و استفاده‌های گسترده‌ای هستند. این سنگ‌ها به ‌مرور زمان دچار تغییرات شدند و مدل‌های متنوع‌تر و خواص بیشتری به آن‌ها افزوده شد. از انواع این تغییرات می‌توان به تولید سنگ کورین رگه دار اشاره کرد. کورین رگه‌دار، دارای نقش‌های خطی مجزا از زمینه است که جلوه و نمای بسیار زیبایی به سطح سنگ می‌بخشد. کورین رگه دار تمام خواص و مزایای کورین عادی را دارا است ولی با توجه به تنوع رنگ و طرح بیشتر، مصرف و استفاده‌های گسترده‌تری دارد.

در صورت نیاز به مشاوره تخصصی در رابطه با صفحه سنگ کابینت و اجرای سنگ کورین رگه دار با کارشناسان ما، در شرکت دریم دکور در ارتباط باشید. 

 

سوالات متداول

چگونه کانترهای کورین را براق نگه دارید؟

حفظ سطح براق روی میزهای کورین معمولاً مستلزم تمیز کردن با پارچه میکروفیبر و پولیش مخصوص است.

آیا می‌توان تابه‌های داغ را روی میزهای کورین قرار دهید؟

قرار دادن یک ماهیتابه داغ روی کورین به احتمال زیاد اثری از خود بر جای می‌گذارد، بنابراین کارشناسان این کار را توصیه نمی‌کنند.

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دهی روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز / 5. تعداد امتیازات:

تا به حال کاربری به این مطلب امتیاز نداده است! شما اولین نفر باشید.

اشتراک گذاری در:
Share on google
Share on telegram
Share on whatsapp

6 پاسخ

  1. سلام دوست عزیز
   ما صفحات سنگی کابینت متنوعی داریم میتونید طرح درخواستی رو برامون ارسال کنید تا شما را بهتر راهنمایی کنیم.

  1. سلام دوست عزیز
   شما می‌توانید برای اطلاع از قیمت سنگ کورین رگه دار با دریم دکور در تماس باشید.

 1. سلام وقت بخیر
  چطور میتونم برای خرید سنگ کورین رگه دار مشاوره بگیرم؟

  1. سلام دوست عزیز
   شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیش‌تر و دریافت مشاوره با ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *