بهترین متریال صفحه کابینت برای رنگ مشکی

سنگ کوارتز مشکی
آنچه در این مقاله می‌خوانیم:

در این مقاله در ابتدا رنگ خاص و پر طرفدار مشکی را بررسی میکنیم و سپس مناسب‌ترین متریال را برای استفاده از رنگ مشکی بعنوان صفحه کابینت به شما معرفی خواهیم کرد.

سنگ‌ مشکی

رنگ مشکی با وجود زیبایی خاص و منحصر به فردش، دردسرهای خاص خودش را هم دارد و باید در انتخاب رنگ و متریال، آگاهی کاملی نسبت به جنس و خاصیت سنگ داشت؛ زیرا اجسام با رنگ مشکی، توانایی بالایی در نشان دادن جزئیات دارند و ریزترین خطوط و دانه‌ها هم دیده می‌شود که این موضوع در گاهی اوقات نقطه ضعف اجسام با رنگ مشکی است؛ بطور مثال خط و خش افتادن بر روی سنگ یکی از نقاط ضعف سنگ‌ها به حساب می‌آید و اگر سنگی با رنگ مشکی انتخاب کنید در واقع انگار با ذره‌بین به خط و خش‌ها نگاه می‌کنید و بصورت واضح مشخص می‌شود.
با وجود این شرایط، پس دیگر سنگ و صفحه مشکی رنگ استفاده نکنیم؟
جواب خیر است، سنگ‌های خاصی منتظر انتخاب از طرف شما هستند.

سنگ‌هایی با مقاومت بالا نسبت به خط و خش

در بخش صفحات سنگی کابینت، امروزه تنوع خوبی از متریال‌های گوناگون در بازار موجود است و شما با دستی باز توانایی انتخاب سنگ مورد نظرتان را دارید. ما با بیش از سیزده سال سابقه در این حوزه و از طریق تجربیات بدست آمده و تحقیقاتی که در بازار انجام گرفته، به نتایجی رسیدیم که می‌توانیم سنگ‌ها را نسبت به مقاومت به خط و خش دسته‌بندی کنیم و از بالا به پایین رده‌بندی کنیم. نکته جالب توجه این است که شما در انتخاب سنگ با رنگ مشکی، دیگر هیچگونه نگرانی‌ای نخواهید داشت و با خیال راحت رنگ مشکی را در آشپزخانه خاص و زیبا خود خواهید داشت.

رده‌بندی مقاوم‌ترین سنگ‌ها نسبت به خط و خش
طبق تجربیات و تحقیقاتی که انجام شد، در حال حاضر از بین سنگ‌های کورین، کوارتز، سنگ طبیعی، مارمونایت و SPL، به نتایج زیر رسیدیم.

مقاوم‌ترین سنگ

1 SPL
2 کوارتز
3 سنگ طبیعی
4 مارمونایت
5 کورین
کم مقاومت‌ترین

سنگ اس پی ال جزو محکم‌ترین سنگ‌ها در بازار ایران شناخته می‌شود که ساخته کشور ایتالیا است. کورین نیز با وجود مقاومت کمی که نسبت به خط و خش دارد، تنها سنگی است که در بین این سنگ‌ها، قابلیت ترمیم پذیری و احیای دوباره را دارد که حتی اگر خط و خش زیادی هم روی صفحه باشد، می‌شود براحتی تعمیر کرد.

بهترین انتخاب برای رنگ مشکی

در بین سنگ‌های موجود در بازار، تمام سنگ‌ها با رنگ مشکی در بازار عرضه می‌شود و شما توانایی استفاده از هرکدام را که بخواهید دارید، اما پیشنهاد ما این‌ است که برای رنگ مشکی، تا جایی که امکان دارد از سنگ‌های محکم‌تر و مقاوم‌تر نسب به خط و خش استفاده کنید؛ به دلیل خاصیت رنگ مشکی که جزئیات را بخوبی نشان می‌دهد، بهتر است سنگی انتخاب شود که کمترین آسیب را از دید ظاهری ببیند. کورین هم میتوان استفاده کرد ولی آگاه باشید که خط و خش در انتظار این سنگ است و تنها راه چاره برای سنگ کورین، سمباده و پولیش مجدد است. سنگ مارمونایت که رتبه چهارم را داشت، مقاومت قابل قبولی دارد و نسبت کورین مقاومتش قابل قبول و خوب است و ما پیشنهاد می‌کنیم.

اشتراک گذاری در:
Share on google
Share on telegram
Share on whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *