بهترین سنگ کوارتز سفید

سنگ کوارتز سفید
آنچه در این مقاله می‌خوانیم:
()

کوارتز سفید گونه ای از کوارتز معدنی با بالاترین توزیع تجاری و در دسترس بودن در جهان است. به راحتی می‌توان آن را در سنگ‌های رسوبی، سنگ‌های آذرین و سنگ‌های دگرگونی یافت.

سنگ کوارتز سفید نوعی کوارتز شفاف و بی رنگ است که دارای مزایای فراوانی می‌باشد و در نوع خود سنگی منحصر به فرد است که با قیمت و کیفیت مناسب ارائه می‌شود.

در واقع جایگزینی عناصر شیمیایی که باعث تغییر رنگ در کوارتز می‌شوند که در سنگ کریستال کوارتز شفاف وجود ندارد.

کوارتز یک سنگ باارزش با عنوان عمومی عقیق است. این سنگ معدنی با نام خاص خود، جایگاه بسیار زیادی در زندگی انسان‌ها دارد. یک سنگ معدنی با خواص بسیار فراوان که طرفداران زیادی به خود اختصاص داده است. این سنگ در انواع رنگی تشکیل شده و برای مصارف گوناگونی مورداستفاده قرار می‌گیرد. سنگ کوارتز سفید، نمونه‌ای از سنگ‌های کوارتز است که با رنگ شفاف و خاص خود، جذابیت فوق‌العاده‌ای دارد.
ما در ادامه مقاله قصد داریم تا در خصوص سنگ کوارتز سفید، اطلاعات مفید و مؤثری به شما انتقال دهیم تا در صورت مشاهده این سنگ، آگاهی و دانش کافی در این زمینه داشته باشید.

سنگ کوارتز سفید

به‌جرئت می‌توان گفت که کوارتز سفید، فراوان‌ترین عنصر موجود در طبیعت است که تقریباً در همه جای دنیا و در کشورهای مختلفی یافت می‌شود که یک سنگ نیمه قیمتی است. کوارتز سفید در مقایسه با سنگ‌های دیگر معدنی دارای سختی بسیار زیادی بوده و محکم‌تر از آن‌ها است. البته یک نکته جالب دراین‌ارتباط وجود دارد که این سنگ با وجود استحکام و سختی بالا، بسیار نازک و ظریف است.
کریستال‌های این سنگ خاصیت درمانی زیادی دارد. احتمالاً همین مورد باعث محبوبیت این سنگ در بین افراد شده است. علاوه بر درمان برخی از بیماری‌ها، برای ساخت جواهرات باارزش و قیمتی نیز از سنگ کوارتز سفید استفاده می‌شود. کاربرد این سنگ پرخاصیت به اینجا ختم نمی‌شود. در حقیقت می‌توان گفت، از کوارتز سفید در صنعت ساختمانی و تزئینات و دکوراسیون داخلی نیز استفاده می‌شود. همان‌طور که می‌دانید سنگ‌های کوارتز انواع مختلف و متفاوتی دارند که می‌توان در دسته‌بندی متنوعی قرار داد.

منشور سنگ کوارتز شیری و سفید
منشور سنگ کوارتز شیری و سفید

خواص سنگ کوارتز سفید

همان‌طور که گفته شد این سنگ خاصیت آرام‌بخشی و درمانی زیادی دارد. انتقال انرژی و بسیاری از موارد مختلف درمانی از مزیت‌های مهم کوارتز سفید است. درمان افسردگی، درمان درد و تورم مفاصل، بهبود خستگی‌های مزمن، ازبین‌بردن استرس و اضطراب و درمان بسیاری از بیماری‌های مختلف با استفاده از این سنگ امکان‌پذیر است.

تفاوت سنگ کورین و سنگ کوارتز

خواص و مزایای درمانی این سنگ به‌قدری زیاد است که به آن کوارتز شفابخش نیز گفته می‌شود. برخی بر این باورند که اگر سنگ کوارتز سفید در قسمتی از بدن که احساس ناراحتی و درد وجود دارد گذاشته شود، همان بخش از بدن، انرژی فوق‌العاده‌ای پیدا می‌کند و روبه بهبودی خواهد رفت. تقویت سیستم عصبی و تنظیم و فعال کردن غدد و هورمون‌های مهم بدن نیز از فعالیت‌هایی است که توسط این سنگ سفید انجام می‌شود.
رومیان باستان بر این عقیده استوار بودند که این سنگ برای ازبین‌بردن تب و کاهش درد و تورم بسیار مفید است. سنگ یا نگین کوارتز سفید و شیری برای درمان چاکرا نیز بسیار مؤثر است. این نوع سنگ‌ها در نوع ریزودرشت خود موجود هستند و در منزل و محل کار می‌توانید از خواص مفید و درمانی آن‌ها نهایت استفاده را داشته باشید. دفع انرژی‌های منفی و جذب انرژی‌های مثبت از مهم‌ترین اهداف این سنگ است که بسیار جذاب و هیجان‌انگیز است.
زمانی که یک سنگ کوارتز شیری را در دستان خود می‌گیرید جذابیت و درخشش آن، چشمانتان را نوازش می‌دهد. اگر از استرس و اضطراب رنج می‌برید بهتر است کوارتز را به همراه داشته باشید تا این حس شما را تغییر کند و بهتر بتوانید کارها را مدیریت کنید. بی‌خوابی نیز یکی دیگر از مشکلات موجود برای انسان است که با وجود یک سنگ کوارتز می‌توانید برای همیشه آرامش داشته باشید و خواب منظمی تجربه کنید.
برای استفاده از خاصیت این سنگ به‌منظور رفع بی‌خوابی، بهتر است بعد از درازکشیدن سنگ را در دست گرفته و لذت یک خواب آرامش‌بخش را به خود هدیه دهید. پس هر زمان احساس بی انرژی بودن داشتید می‌توانید با استفاده از این سنگ، انرژی مضاعفی به بدن خود برگردانید.

یک سنگ و هزاران خاصیت
یک سنگ و هزاران خاصیت

 

مناطق تولید کوارتز سفید

با اطمینان می‌توان گفت سنگ کوارتز در بسیاری از نقاط جهان یافت می‌شود. کریستال‌های این سنگ قادر هستند در ابعاد بسیار بزرگ و با اوزان بسیار بالا تولید شوند. البته اگر بخواهیم کشورهای برتر در زمینه تولید کوارتز سفید را نام ببریم، بی‌شک، برزیل، آمریکا، ژاپن، اتریش، زامبیا در صدر لیست قرار خواهند گرفت. البته برزیل در حال حاضر به‌عنوان مهم‌ترین و بزرگ‌ترین تولیدکننده در این زمینه است.
در این کشور، سنگ کوارتز از رسوبات داخلی رودخانه‌ای استخراج شده و در حدود ده درصد آن قابل‌استفاده و کاربردی است. همان‌طور که گفته شد کوارتزها انواع مختلفی دارند اما کوارتز سفید یا شیری باارزش‌ترین نوع سنگ است که برای کاربردهای متفاوتی مورداستفاده قرار می‌گیرد. برش دادن این سنگ‌ها نیز بسیار راحت و آسان است.

بهترین نوع سنگ کوارتز

به علت پخش رنگ‌های شکننده که در کریستال‌های سنگ کوارتز وجود دارد، برای اینکه رنگ‌ها جذابیت و زیبایی بیش¬تری داشته باشند آن‌ها را برش می‌دهند و در مصارف مختلفی به‌کار می‌برند. در حقیقت می‌توان گفت، بهترین سنگ موجود در طبیعت که می‌تواند نور را از خود عبور دهد. البته نمونه‌های مات آن، نور را به‌صورت ضعیف عبور می‌دهند. از این سنگ‌ها در ساخت تسبیح و نگین استفاده می‌شود.

سنگ کوارتز خام و طبیعی
سنگ کوارتز خام و طبیعی

 

روش تشخیص کوارتز اصل

بسیاری از افراد علاقه بسیار زیادی به خرید سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی مانند کوارتز دارند. این افراد آگاهی کافی از نحوه خرید و قیمت واقعی آن ندارند، به همین دلیل در زمان خرید آن سردرگم شده و حتی ممکن است که از خرید پشیمان شوند. بهتر است این افراد قبل از هرگونه اقدامی سنگ موردنظر خود را در چند سایت مورد بررسی قرار دهند و قیمت‌های متفاوت هر سایت را با یکدیگر مقایسه کنند.
اطلاعاتی که در خصوص یک سنگ داده می‌شود، بسیار مهم و تأثیرگذار است. این افراد می‌توانند با مشاهده اطلاعات و قیمت یک سنگ، ارزش مختص به آن را سنجیده و برای خرید سنگ موردنظر خود اقدام کنند.

کلام آخر
ما در این مقاله سعی کردیم تا در خصوص سنگ کوارتز سفید اطلاعات مفید و مؤثری به مخاطبان عزیز انتقال دهیم. همان‌طور که مطالعه کردید این سنگ خاصیت بسیار زیادی در درمان انواع بیماری‌ها دارد به‌نحوی‌که گاهی اوقات به کوارتز شیری، شفابخش اعظم گفته می‌شود.
اگر با وجود یک سنگ، دردها و بیماری‌های یک فرد تسکین می‌یابد، پس منطقی‌تر این است که آن سنگ را همراه خود داشته باشد و از خواص طبیعی آن نیز بهره‌مند شود، چراکه؛ عناصر موجود در طبیعت بسیار آرام‌بخش هستند و بهره‌بردن از نعمت‌های خدادادی می‌تواند یک انسان را سرزنده و شاداب نگه دارد.

شما می‌توانید برای اطلاع از قیمت‌ محصولات مانند قیمت صفحه سنگ کابینت با دریم دکور در تماس باشید.

سوالات متداول

آیا کوارتز سفید برای آشپزخانه خوب است؟

استفاده از کانترهای کوارتز سفید در آشپزخانه شما ایده بسیار خوبی است، به دلیل ویژگی‌های ضد لک و خراش آنها . کوارتز بیان می‌کند، بسیار سخت و بادوام است و برای نگهداری و مراقبت آسان است.

کوارتز سفید شفاف چگونه ساخته می‌شود؟

کوارتز سفید از طریق فرآیند رسوب زمین شناسی تشکیل می‌شود. دانه‌های کوارتز در طول زمان فشرده می‌شوند و ساختارهای کریستالی ایجاد می‌کنند. کوارتزها از بالاترین عیار سیلیس ساخته می‌شوند ، به همین دلیل از آنها برای تولید شیشه استفاده می‌شود.

آیا کوارتز سفید ارزانتر از سنگ مرمر است؟

بله کوارتز سفید ارزان‌تر از سنگ مرمر است

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دهی روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز / 5. تعداد امتیازات:

تا به حال کاربری به این مطلب امتیاز نداده است! شما اولین نفر باشید.

اشتراک گذاری در:
Share on google
Share on telegram
Share on whatsapp

6 پاسخ

  1. سلام دوست عزیز
   شما می‌توانید برای اطلاع از قیمت صفحه کابینت کوارتز و دیگر محصولات با دریم دکور در تماس باشید.

  1. سلام دوست عزیز
   آدرس کارگاه: غرب تهران، احمدآباد مستوفی، میدان مشعل، گلایل 11، پلاک 100 درب آبی

 1. سلام
  کوارتز نسبت به گرانیت راحت‌تر تراشیده می‌شود؟

  1. سلام دوست عزیز
   کوارتز به علت مقاومت بالا به راحتی خراشیده نمی‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *