سنگ کوارتز قیمتی

سنگ کوارتز قیمتی
آنچه در این مقاله می‌خوانیم:
()

سنگ کوارتز قیمتی

این کانی اساساً در تمام محیط‌های معدنی وجود دارد و جزء اساسی و اصلی بسیاری از سنگ‌ها است. خواص سنگ کوارتز به عنوان یک کانی منحصر به فرد آن را به یکی از مفیدترین مواد طبیعی در جهان تبدیل کرده است.کوارتز برای سیستم ایمنی بدن مفید است و از ما در برابر اشعه‌های مضر محافظت می‌کند، بنابراین نگهداری آن در کنار تلویزیون و کامپیوتر مفید است.

خرید سنگ کوارتز قیمتی می‌تواند ایده مناسبی در جهت تهیه یک هدیه زیبا و خاص باشد. با توجه به اینکه سنگ کوارتز یکی از سنگ‌های زیبای کره زمین بوده و دارای رنگ‌های بی‌شماری است، احتمال دارد از خود پرسیده باشید که آیا سنگ کوارتز قیمتی است یا اینکه می‌توانم چنین سنگی در کلکسیونم داشته باشم؟

ویژگی‌های خاص سنگ کوارتز سنگ کوارتز

همان‌طور که می‌دانید کوارتز یک ماده معدنی سخت و کریستالی است که از سیلیس تشکیل می‌شود. معدن‌داران آلمانی این سنگ را کوارز نامیدند که بعدها این اسم تبدیل به کوارتز شد. از زمان گذشته تا کنون، انسان‌ها از انواع مختلف کوارتز در ساخت جواهرات و حکاکی سنگ‌های سخت استفاده می‌کنند. کوارتز بیش از ۴۰ رنگ دارد که تنها چند نوع از آن‌ها جزو سنگ‌های قیمتی طبقه‌بندی می‌شوند.

از سری ویژگی‌هایی که موجب می‌شود یک سنگ کوارتز ارزشمند جلوه کند شفافیت، چکش خواری، میزان پیدا شدن آن در طبیعت و وزن سنگ است. همچنین یکی از ویژگی‌های مهمی که موجب می‌شود هر سنگی ارزشمند باشد، میزان سختی آن است. میزان سختی انواع سنگ‌های کوارتز معادل عدد هفت از ده است. سخت‌ترین سنگ الماس بوده با میزان سختی ده شناخته شده است.

آشنایی با ویژگی های کوارتز رز

کوارتز رز یا کوارتز صورتی یکی از انواع مشهور و قیمتی کوارتز است که برخی از ثروتمندان، علاقه بسیاری برای استفاده آن در خانه خود نشان می‌دهند. هر قیراط این سنگ، نزدیک ۳ میلیون تومان هست که مطابق با جنس، کیفیت و اندازه آن، این قیمت متغیر است. این سنگ با رنگ ملایم و صورتی خود، زوج‌های عاشق را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد که با توجه به تاثیری که این سنگ بر روی ارتعاشات محیط دارد بسیار منطقی و قابل‌قبول است.

ارتعاشات کوارتز صورتی موجب می‌شود انسان‌ها امید به زندگی بیشتری داشته باشند و به‌ مرور زمان شاهد التیام زخم‌های گذشته خود باشند. این مورد باعث می‌شود افرادی که شکست‌های عاطفی تجربه کرده‌اند یا در زندگی زناشویی خود به مشکل خورده‌اند، به ‌راحتی گرما را به زندگی خود بازگردانند. یکی از نکات مهم در نگهداری از کوارتزها از جمله رز کوارتز این است که به مدت طولانی آن را در معرض آب و خورشید قرار ندهید.

همچنین این سنگ، تاثیرات بسیار عمیقی بر چاکرای قلب و گلو می‌گذارد و موجب می‌شود تا شما اعتمادبه‌نفس بیشتری در بیان احساسات و نیازهای خود داشته باشید. رز کوارتز، قدرت بخشندگی شما را بالا می‌برد و کینه‌های گذشته را از قلب شما پاک می‌کند تا احساس سبکی را باری دیگر تجربه کنید.

 • آمیتیست یا کوارتز بنفش

آمیتیست یا کوارتز بنفش یکی از قیمتی‌ترین نوع کوارتز بوده که هر قیراط آن نزدیک ۴۵۰ هزار تومان است. این سنگ کوارتز قیمتی، رنگ بنفش و بنفش تیره را داراست و توانایی کاهش استرس، خشم و متعادل کردن هیجانات را دارد. برخی از انسان‌ها معتقدند کوارتز بنفش، خوش‌شانسی می‌آورد و بیشتر از پولی که برای آن خرج می‌کنید به سمت شما باز خواهد گشت.

همچنین این سنگ زیبا قادر است به شما در مراقبه کمک کند و چاکرای تاج و چشم سوم شما را پاک‌سازی کند. اعتقاد بر این است که آمیتیست دارای خواص درمانی‌ است و شما را از انرژی‌های منفی حفظ می‌کند. حتی در یونان باستان این سنگ را بر روی زخمی که عفونت داشت می‌گذاشتند تا آن را بهبود ببخشند و برخی معتقدند این سنگ، بدن را از تمامی سموم پاک می‌کند.

 • ویژگی‌های منحصر به فرد کوارتز دودی

کوارتز دودی یکی از سنگ‌هایی است که دروید‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها در زمان باستان، از آن برای کارهای ماورایی خود استفاده می‌کردند و آن را کریستال قدرت می‌نامیدند. این سنگ، رنگ زرد کم‌رنگ تا سیاه را داراست و رگه‌هایی مانند دود درون خود دارد که علت نام‌گذاری این سنگ بوده است. قیمت این سنگ کوارتز قیمتی حدودا ۶۰ هزار تومان در هر قیراط بوده و به نسبت دو سنگ قبلی قیمت کمتری را دارا است.

کوارتز دودی اثر بسیار مثبتی برای ازبین‌بردن افکار مرتبط با خودکشی و حس عزت‌نفس دارد. این سنگ، افسردگی و ترس را کاهش می‌دهد و به ما شجاعتی می‌دهد تا بتوانیم راهی برای تمامی مشکلات زندگی خود پیدا کنیم. با توجه به تاثیراتی که از این سنگ خواندید می‌توانید حدس بزنید این سنگ اثر عمیقی بر روی چاکرای ریشه می‌گذارد و با پاک‌سازی آن، موجب رفع بسیاری از مشکلات می‌شود.

 • آشنایی با ویژگی‌های سنگ سیترین

سیترین یکی از انواع کوارتز است که رنگ طلایی و نارنجی داشته و اسم آن به معنای لیمو است. قیمت این سنگ ۳۰۰ هزار تومان در هر قیراط است. این سنگ، شانس و ثروت صاحب خود را افزایش می‌دهد و موجب می‌شود چاکرای خورشید فرد پاک‌سازی شود. اگر ویتامین دی قرار بود یک سنگ باشد، قطعا تبدیل به سنگ سیترین می‌شد. این سنگ با تاثیر عمیقی که بر روی چاکرای سوم می‌گذارد، ابتکار عمل، ثروت و شادی انسان را به زندگی فرد سرازیر می‌کند.

سیترین جریان خون را تنظیم و بهبود می‌بخشد، انواع آلرژی‌های پوستی شما را کاهش داده و موجب درمان بیماری‌های روحی می‌شود. این سنگ، احساس خشم و افسردگی را در شما کاهش داده و به شما در کنترل فوبیاهای خود کمک می‌کند. همچنین موجب افزایش فعالیت و شادابی در شما می‌شود.

 • آشنایی با ویژگی‌ها و قیمت دومورتیریت

دومورتیریت کریستالی است که به شما یادآوری می‌کند روی پای خود بایستید و قدرتمند و صبور باشید. نام این سنگ کوارتز قیمتی از دیرینه‌شناسی به نام دومورتیریت گرفته شده است که شخصی اهل فرانسه بود. قیمت این سنگ گران‌بها و ارزشمند نزدیک ۹۰۰ هزار تومان در هر قیراط است.

دومورتیریت، تاثیر مثبت و جالبی بر روی چاکرای چشم سوم دارد و موجب می‌شود حس ششم شما تقویت شود. این سنگ کوارتز هوش شما را افزایش می‌دهد و تاثیر مثبتی بر روی قدرت‌های روانی شما می‌گذارد. به این ترتیب درصورتی‌که شما دانش‌آموز یا دانشجو هستید، راحت‌تر به دروس خود تسلط پیدا می‌کنید. همچنین قدرت تلپاتی و خواندن ذهن دیگران را در شما افزایش داده و موجب می‌شود ارتباط بهتری با مردم برقرار کنید.

نتیجه‌گیری

در این مطلب به طول اجمالی با انواع سنگ کوارتز قیمتی آشنا شدید. از زمان‌های باستان تا به امروز مردم از سنگ‌های قیمتی زیادی در جواهرات خود استفاده می‌کنند و انتخاب یک سنگ مناسب بدون شک بسیار مشکل است. شما می‌توانید از طریق منو سایت انواع سنگ‌های قیمتی را مورد مقایسه قرار دهید.

این سنگ‌ها تنها تعدادی از سنگ‌های ارزشمند و قیمتی بر روی این کره خاکی زیبا و پهناور بودند. امروز شما با انواعی از سنگ‌های کوارتز قیمتی و تاثیرات آنها آشنا شدید و دانستید یک سنگ کوارتز قیمتی چه ویژگی‌هایی دارد. شما می‌توانید از این محصول برای مقاصد درمانی یا تهیه یک هدیه ارزشمند بهره ببرید.

شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیش‌تر در رابطه با سنگ کوارتز و دیگر خدمات مانند نانو سنگ کابینت و صفحه سنگ کابینت با مجموعه دریم دکور در تماس باشید.

 

سوالات متداول

انواع مختلف سنگ کوارتز چیست؟

سنگ کوارتز رز، آمیتیست یا کوارتز بنفش، کوارتز دودی، کوارتز سفید

سنگ کوارتز در چه جاهایی کاربرد دارد؟

کوارتز از جواهرسازی و سنگ‌های قیمتی، به دلیل توانایی درخشندگی، تا آجرسازی در صنایع نسوز به دلیل استحکام فیزیکی و ساعت به دلیل خاصیت پیزوالکتریک آن، در طیف وسیعی از صنایع کاربرد دارد.

 

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دهی روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز / 5. تعداد امتیازات:

تا به حال کاربری به این مطلب امتیاز نداده است! شما اولین نفر باشید.

اشتراک گذاری در:
Share on google
Share on telegram
Share on whatsapp

6 پاسخ

 1. سلام وقت بخیر
  قیمت سنگ کوارتز برای صفحه کابینت چقدر هست؟

  1. سلام دوست عزیز
   شما می‌توانید برای اطلاع از قیمت سنگ کوارتز برای صفحه کابینت با دریم دکور در تماس باشید.

 2. سلام وقت بخیر
  چطور میتونم برای خرید سنگ کوارتز مشاوره بگیرم؟

  1. سلام دوست عزیز
   شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیش‌تر و دریافت مشاوره با ما در تماس باشید.

  1. سلام دوست عزیز
   بله – در مجموعه دریم دکور کوارتز رز هم موجود می‌باشد. برای کسب اطلاعات بیش‌تر صفحه مربوط به این بخش را مطالعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *