معرفی انواع صفحه روی کابینت براق

صفحه روی کابینت براق
آنچه در این مقاله می‌خوانیم:
()

صفحه کابینت براق

هر آشپزخانه ای باید با توجه به نیاز و سلیقه افراد خانه ساخته شود. در دوران مدرن، مردم به دنبال گزینه های جذاب و کاربردی برای طراحی آشپزخانه هستند که یک دارایی برای خانه هایشان باشد. اگر به فکر داشتن یک طراحی آشپزخانه براق برای منزل خود هستید ما به شما کمک می کنیم. حتی اگر به دنبال یک آشپزخانه براق مقرون به صرفه یا یک آشپزخانه مدرن لوکس براق هستید، دریم دکور می تواند به شما در ارائه بهترین ها کمک کنیم.

با توجه به گزینه های زیادی که وجود دارد، انتخاب درست برای میز آشپزخانه می تواند دشوار باشد. جدا از رنگ و شکل صفحه های کابینت همچنین باید مواد مورد نیاز خود را برای سبک زندگی خاص خود در نظر بگیرید. در بیشتر موارد، افراد از سنگ گرانیت یا مرمر برای سنگ‌های طبیعی و سنگ کوارتز برای صفحات پیشخوان آشپزخانه خود استفاده می کنند

کانترها، جزیره یک عنصر غالب در آشپزخانه هستند – هم از نظر عملکرد و هم از نظر زیبایی – و انتخاب گزینه مناسب برای فضای دلخواه آشپزخانه شماست.

جزیره آشپزخانه با سطح براق

جزایر براق ترکیبی در آشپزخانه ها ظاهر می شوند و به جای مکان هایی برای تهیه غذا شبیه میزهایی با پایه های دراز هستند. این طرح‌های ترکیبی امکان نشستن بهتر در اتاق را فراهم می‌کنند که می‌تواند فضایی معمولی برای غذاخوری نیز باشد. حتی اگر آشپزخانه شما کوچک است، یک پیشخوان به اتاق مجاور می تواند یک جزیره باشد. علاوه بر این، روکش براق حسی معاصر را در داخل آشپزخانه به ارمغان می آورد و از نظر زیبایی شناختی آن را زیباتر می کند.

کانترهای براق

میزهای براق بسیار انعکاسی هستند، بنابراین می‌توانید از نور آشپزخانه که در این اتاق‌های وظیفه‌گرا روشن و فراوان است، انتظار تابش خیره‌کننده خوبی داشته باشید. طرح‌های نورپردازی با دقت طراحی شده می‌توانند از کانترهای براق بسیار بازتابنده برای ایجاد آشپزخانه‌ای با برجستگی‌های قدرتمند استفاده کنند، اما برخی افراد تابش خیره کننده روی میزهای براق را ناخوشایند می‌دانند.

میزهای براق زمانی که صیقلی و در شکل کامل نگهداری می شوند، زیبا هستند، براق و خط و خش را در سطوح بازتابنده خود نشان می دهند. آنها ممکن است بهترین انتخاب برای آشپزخانه های زیبای شما باشند.

اگر می خواهید یک روکش براق آشپزخانه داشته باشید، فولاد ضد زنگ، گرانیت ، مرمر یا سنگ مهندسی شده موادی هستند که بیشترین انتخاب را به شما می دهند.

بسیاری از افراد صفحه کابینت براق را برای خرید انتخاب می‌کنند. این نوع از صفحات در سال‌های اخیر محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرده‌اند. صفحات روی کابینت براق را باز مواد مختلفی می‌سازند. برخی از صفحات روی کابینت روکش براق دارند. از انواع صفحات روی کابینت براق می‌توان به صفحات براق از جنس کورین و کوارتز اشاره کرد. در این صفحات به دلیل استفاده از مواد شیمیایی در ساخت سنگ مصنوعی مقاومت بسیار بالایی از خود نشان می‌دهند.

برای سفارش انواع صفحات کابینت سنگ طبیعی و مصنوعی با کارشناسان ما در دیم دکور تماس بگیرید 09912011076

صفحه کابینت براق
صفحه کابینت براق

ویژگی‌ها و مشخصات صفحات روی کابینت براق

در صورت انتخاب صفحه روی کابینت براق از جنس اکریلیک می‌توان از مقاومت بالای آن در برابر حرارت اطمینان داشت. این صفحات در برابر آسیب‌های خارجی نیز مقاومت بسیار بالایی از خود نشان می‌دهند. برخی از صفحات روی کابینت براق از سنگ‌های طبیعی مانند مرمر ساخته می‌شوند. جنس برخی از آنها نیز از سنگ‌های مصنوعی مانند کورین و کوارتز است. در صورت استفاده از این نوع سنگ‌ها هزینه بسیار پایین‌تری نسبت به سنگ‌های طبیعی پرداخت خواهید کرد.

سنگ مرمر یکی از محبوب‌ترین انواع سنگ طبیعی برای استفاده در صفحات روی کابینت محسوب می‌شود. این نوع از سنگ‌ها قیمت بسیار بالاتری نسبت به سنگ‌های مصنوعی دارند. مقاومت این نوع سنگ‌ها در برابر فشار و خط‌وخش به طور قابل‌توجهی بالاتر از سنگ‌های مصنوعی است. بااین‌وجود این سنگ‌ها در برابر حرارت نسبت به سنگ‌های مصنوعی مقاومت بسیار بیشتری از خود نشان می‌دهند. از معایب این نوع از صفحات روی کابینت براق می‌توان به عدم شکل‌پذیری آنها اشاره کرد.

همان‌طور که پیش‌تر به این موضوع اشاره کردیم استفاده از صفحات روی کابینت محبوبیت بسیار زیادی در سال‌های اخیر پیدا کرده است. دلیل اصلی محبوبیت بسیار بالای این نوع از صفحات روی کابینت ظاهر بسیار زیبای آن به‌حساب می‌آید. از دیگر مزایای استفاده از صفحات روی کابینت براق می‌توان به آسان‌تر بودن پاک‌کردن آلودگی از روی آنها اشاره کرد. در صورت ایجاد لکه بر روی صفحات روی کابینت براق به‌آسانی می‌توان با استفاده از یک اسفنج مرطوب پاک کرد.

صفحه روی کابینت براق
صفحه روی کابینت براق

انواع صفحه کابینت موجود در بازار

مواد مورداستفاده در ساخت صفحه های کابینت براق

باتوجه‌به ماهیت براق سنگ جنس اکثر صفحات روی کابینت براق از سنگ است. به‌طورکلی صفحه روی کابینت براق از جنس سنگ را می‌توان به دو گروه اصلی تقسیم کرد. سنگ‌های طبیعی و سنگ‌های مصنوعی دودسته اصلی برای انواع صفحه روی کابینت به‌حساب می‌آیند. به‌طورکلی در سال‌های اخیر محبوبیت استفاده از سنگ‌های مصنوعی مانند کوارتز و کورین افزایش پیدا کرده است. در ادامه به خصوصیات این نوع از سنگ‌ها برای استفاده در روی کابینت بیشتر می‌پردازیم.

یکی از دلایل اصلی برای محبوبیت استفاده از سنگ‌های مصنوعی برای صفحات روی کابینت براق مقاومت آنها در برابر نفوذ آب است. در صورت انتخاب این نوع سنگ‌ها می‌توان از آسان بودن پاک‌کردن لکه و آلودگی از روی آن اطمینان داشت. این نوع از سنگ‌ها مقاومت بسیار بالایی در برابر حرارت از خود نشان می‌دهند. به طور تقریبی با تماس اشیا با دمای پایین‌تر از نود درجه آسیبی به صفحات روی کابینت براق وارد نخواهد شد.

یکی از مزایای استفاده از سنگ‌های مصنوعی مانند کورین و کوارتز برای صفحه روی کابینت شکل‌پذیری آنهاست. این سنگ‌ها برخلاف سنگ‌های طبیعی به دلیل ماهیت مصنوعی و ساختار شیمیایی‌شان در رنگ‌های مختلف تولید می‌شوند. در صورت ایجاد خراش بر روی این صفحات به‌آسانی و با استفاده از مود شیمیایی مخصوص می‌توان آنها را پاک کرد. ذکر این نکته حائز اهمیت است در اکثر مواقع صفحه روی کابینت براق ضخامتی در حدود پنجاه میلیمتر دارند.

صفحه روی کابینت براق
صفحه روی کابینت براق

 آشنایی با سنگ کورین مشکی و کاربرد آن در آشپزخانه

معرفی انواع صفحات کابینت براق

از میان انواع صفحات روی کابینت براق اکثر آنها دارای جنس سنگی هستند. بااین‌وجود برخی از صفحات روی کابینت روکش براقی دارند. این مدل‌ها معمولاً قیمت بسیار پایین‌تری نسبت به صفحه روی کابینت براق از جنس سنگ دارند. ازاین‌جهت در صورت تمایل برای استفاده از این نوع کابینت‌ها باید مراقب ورود آسیب فیزیکی به آن بود. در صورت ایجاد خراش و خط بر روی این نوع از صفحات روی کابینت نمی‌توان آنها را با استفاده از مواد شیمیایی پولیش کرد.

از دیگر مدل‌های سنگ مصنوعی برای استفاده برای صفحات روی کابینت براق می‌توان به سنگ مصنوعی کوارتز اشاره کرد. این نوع از سنگ‌ها ویژگی‌ها و مشخصات مشابهی با کورین دارند. بااین‌وجود قیمت این نوع از سنگ‌ها نیز مانند سنگ کورین اندکی بالاست. از تفاوت‌های میان این نوع سنگ در مقایسه با سنگ کورین می‌توان به میزان سختی بیشتر آن اشاره کرد. به دلیل سختی بالاتر برش سنگ‌های کوارتز نیاز به فشار بیشتری نسبت به برش سنگ مصنوعی کورین دارد.

از دیگر تفاوت‌های جزئی میان صفحه روی کابینت براق از جنس کورین کوارتز می‌توان به خش‌پذیری بالاتر سنگ کورین نسبت به کوارتز اشاره کرد. به طور تقریبی در صورت واردکردن فشار بر روی سنگ‌های کورین احتمال خش‌پذیری آن نزدیک به یازده درصد بیشتر از سنگ‌های مصنوعی کورین است. سنگ کوارتز نسبت به سنگ کورین وزن بیشتری دارد. ازاین‌جهت حمل‌ونقل آن اندکی سخت‌تر از سنگ مصنوعی کورین است. سنگ‌های کوارتز تنوع رنگی بیشتری دارند.

صفحه روی کابینت براق
صفحه روی کابینت براق

صفحه کورین چیست؟

صفحه های روی کابینت براق از جنس سنگ‌های طبیعی

از دیگر انواع سنگ‌های طبیعی برای استفاده بر روی صفحات کابینت می‌توان به سنگ‌های گرانیت اشاره کرد. این سنگ‌ها در مقایسه با سنگ‌های طبیعی دیگر مانند مرمر قیمت پایین‌تری دارند. در صورت انتخاب این سنگ برای استفاده در صفحه روی کابینت براق هزینه پایین‌تری نسبت به سنگ‌های مصنوعی پرداخت خواهید کرد. مقاومت این نوع سنگ به‌عنوان صفحه کابینت سنگ کورین ، کوارتز و مرمر اندکی پایین‌تر است. ازاین‌جهت این نوع سنگ‌ها به مراقبت بیشتری نیاز دارند.

از معایب صفحات روی کابینت براق می‌توان به لک شدن سریع‌تر آنها نسبت به سنگ‌های مات اشاره کرد. در صورت ایجاد خط بر روی این نوع از صفحات، خش‌ها بر روی این نوع از صفحات بیشتر از صفحات روی کابینت مات بیشتر خود را نشان می‌دهند. سنگ‌های طبیعی برخلاف سنگ‌های مصنوعی نسبت به نور آفتاب واکنش نمی‌دهند.

نتیجه‌گیری

اکثر صفحات روی کابینت براق از جنس سنگ‌های مصنوعی و طبیعی هستند. در سال‌های اخیر محبوبیت استفاده از سنگ مصنوعی برای صفحه روی کابینت براق افزایش پیدا کرده است. به‌طورکلی سنگ‌های مصنوعی از دو نوع کوارتز و کورین هستند. این سنگ‌ها تفاوت‌های جزئی با یکدیگر از نظر وزن و میزان مقاومت دارند. سنگ‌های کوارتز مقاومت بالاتری در برابر عوامل مختلف خارجی دارند. وزن این نوع سنگ از کورین بیشتر است. صفحات براق نسبت به صفحات مات آسان‌تر تمیز می‌شوند.

سوالات متداول

ویژگی صفحه کابینت براق چیست؟

صفحه کابینت براق باعث روشن تر شدن آشپزخانه شما میشود زیرا انعکاس نورایجاد می کند بسیار مدرن وشیک است میتوانید با رنگ کابینت خود سفارش دهید به راحتی تمیز می شوند.

صفحه کابینت براق را از کجا سفارش دهم ؟

شرکت دریم دکوریک شرکت با تجربه در زمینه ارائه صفحه های سنگی کابینت آشپزخانه و دکوراسیون می باشد شما به راحتی میتوانید ضخامت و نوع صفحه کابینت خود را به ما سفارش دهید.

صفحه های کابینت از سنگ طبیعی هستند؟

برای صفحات کابینت آشپزخانه هم سنگ طبیعی داریم و هم سنگ های مصنوعی که طی یک فرایندی ساخته و پرداخت میشوند و تنوع فراوانی دارند.

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دهی روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز / 5. تعداد امتیازات:

تا به حال کاربری به این مطلب امتیاز نداده است! شما اولین نفر باشید.

اشتراک گذاری در:
Share on google
Share on telegram
Share on whatsapp

6 پاسخ

  1. سلام دوست عزیز
   شما می‌توانید برای اطلاع از قیمت جزیره آشپزخانه و دریافت اطلاعات بیش‌تر با دریم دکور در تماس باشید.

  1. سلام دوست عزیز
   بله – در مجموعه دریم دکور نانو سنگ کابینت هم موجود میباشد. شما می‌توانید برای دریافت اطلاعات بیش‌تر در رابطه با نانو سنگ کابینت با ما در تماس باشید.

  1. سلام دوست عزیز
   شما می‌توانید برای اطلاع از قیمت صفحات کورین برای کابینت با دریم دکور در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *