خرید سنگ کوارتز، خرید دنیایی زیبا و شفابخش

خرید سنگ کوارتز
آنچه در این مقاله می‌خوانیم:
()

وقتی صحبت از سلامتی و تندرستی می‌شود، واقعاً هیچ سنگ قیمتی بهتر از کوارتز وجود ندارد. چه رنج جسمی یا روحی داشته باشید، کوارتز توانایی درمان همه آن را دارد! برای هزاران سال، این سنگ قیمتی به دلیل زیبایی و خواص درمانی خود مورد تحسین تمدن‌های مختلف در سراسر جهان بوده است. همچنین یکی از معدود سنگ‌های قیمتی شناخته شده است که به تعدادی از علائم زودیاک جداگانه متصل است و به هر یک به روش خاص خود کمک می‌کند.

خرید سنگ کوارتز

خرید سنگ کوارتز فقط خرید یک شیء زینتی نیست. سنگ‌ها از گذشته تاکنون توجه بشر را به خود جلب کرده و در خدمت آن بوده‌اند. از ساخت سر نیزه‌های سنگی و روشن ‌کردن آتش‌گرفته تا جواهرات، همگی با وجود سنگ‌ها امکان‌پذیر شده‌اند. در اینجا، شما را با نحوه خرید سنگ جادویی و پرکاربرد کوارتز آشنا می‌کنیم.

کوارتز چیست؟

برای خرید کوارتز بهتر است ابتدا ماهیت دقیق آن را بدانیم. نام کوارتز از یک کلمه قدیمی آلمانی منشأ گرفته و برای اولین ‌بار در سال 1530، توسط جورجیوس آگریکولا استفاده شد. کوارتز همان «دّر کوهی» است که رنگ و اسامی متفاوتی دارد. عقیق، یکی از انواع آن است و در رنگ‌های کهربائی، زرد، سفید، جگری، جگری مایل به سیاه و سبز مشاهده شده می‌شود.

کوارتز، نوعی کانی است که از یک اتم سیلیسیم و دو اتم اکسیژن تشکیل شده و فرمول شیمیایی آن  SiO2 است. این کانی سختی 7 را در مقیاس موس دارد و ممکن است، همراه با ناخالصی‌های جزئی مانند لیتیوم، سدیم، پتاسیم و تیتانیوم باشد. کوارتز ماده معدنی سخت و کریستالی است و پس از فلدسپات، بیشترین فراوانی را در پوسته زمین دارد.

چه چیزی کوارتز را باارزش می‌‌کند؟

خرید سنگ کوارتز
خرید سنگ کوارتز

قدم بعد در خرید سنگ کوارتز این است که بدانیم چرا کوارتز باارزش است. این سنگ در گروه سنگ‌های نیمه قیمتی قرار دارد و در مقایسه با سایر سنگ‌های قیمتی، سختی بالاتر، دوام بیشتر و ضخامت کمتری دارد. از اولین کاربردهای کوارتز می‌توان به تولید اشیا تیز مانند تیغه، چاقو و سرنیزه اشاره کرد و از آن به ‌عنوان سنگ چخماق نیز استفاده می‌شد.

امروزه، کوارتز به دلیل درخشش خود، به‌ عنوان سنگ قیمتی استفاده می‌شود. همچنین، این سنگ در شیشه‌سازی و صنعت نفت کاربرد دارد. از شن و ماسه کوارتز در لاستیک‌سازی، رنگ و بتونه، صنایع راه‌آهن و معدن استفاده می‌شود. همچنین، استفاده از این ماسه‌ها در زمین گلف، والیبال، بیسبال، جعبه‌های شن و ماسه کودکان و سواحل وجود دارد.

تأثیر کوارتز بر سلامتی

بسیاری خرید سنگ کوارتز را به دلیل فواید بسیار آن برای جسم و روح انسان انجام می‌دهند. از این خواص می‌توان به افزایش تمرکز و تقویت ذهن، ارتباط با دنیای متافیزیک، تعادل سیستم ایمنی بدن و درمان خستگی‌های مزمن اشاره کرد. این سنگ در درمان بیماری‌هایی چون آسم، نازایی و تب نیز مؤثر است.

بهترین نوع سنگ کوارتز

کدام را می‌خواهید بخرید؟

خرید سنگ کوارتز
خرید سنگ کوارتز

کوارتز انواع مختلفی دارد؛ به همین دلیل در هنگام خرید، باید بدانیم که کدام نوع را می‌خواهیم بخریم. انواع کوارتز به دو گروه اصلی و تعدادی گروه فرعی تقسیم می‌شوند. اولین گروه از بلورهای کوارتز شامل بلورهای سنگی معروفی مانند آمتیست، سیترین، آمیترین، کوارتز شیری، کوارتز دودی و موریون است. گروه دومی که در هنگام خرید سنگ کوارتز باید با آن آشنا باشید، شامل سنگ‌های میکرو کریستالی می‌شود. جاسپر، کارنلین، کلسدونی، اونیکس، عقیق، چرت و سنگ چخماق برخی از این مدل‌ها هستند.

در گروه بعدی انواع نوری کوارتز قرار دارند. در این گروه کوارتز آونتورین و چشم‌های مختلفی مانند چشم ببر، چشم شاهین و چشم گربه دیده می‌شود. حال وقت آن است که گروه کوارتزهای ترکیبی را معرفی کنیم. در این گروه رایج‌ترین و پرکاربردترین سنگ، کوارتز شفافی است که یک کریستال سوزن مانند طلایی‌رنگ روتیل (اکسید تیتانیوم) در آن وجود دارد. البائیت، اکتینولیت، کلریت از دیگر کانی‌هایی هستند که در کریستال‌های کوارتز یافت می‌شوند.

تشخیص کوارتز اصلی از تقلبی هنگام خرید سنگ کوارتز

به منظور خرید سنگ کوارتز تا به امروز، هیچ راه مطمئنی معرفی نشده است. شما تنها زمانی به نتیجه قطعی خواهید رسید که چندین آزمایش انجام بدهید. یکی از آزمایشاتی که به تشخیص کوارتز طبیعی کمک می‌کند، طیف‌سنجی مادون‌قرمز است. این آزمایش طول موج جذب شده توسط سنگ کوارتز را نشان می‌دهد. اگر برای خرید سنگ امکان انجام این آزمایش‌ها را ندارید، دقت به نکاتی ساده می‌تواند شما را در این امر یاری دهد. اما بدانید که این نکات در تمامی مواقع صدق نمی‌کنند.

فروشنده خود را بشناسید

قبل از هر چیز سعی کنید از کسانی خرید کنید که مورد اعتماد شما هستند و اگر چنین فردی را در اطراف خود نمی‌شناسید، به نکات پیش‌ رو دقت کنید. قبل از خرید سنگ کوارتز از فروشنده بخواهید اسنادی را به شما نشان دهد که مشخص می‌کنند، کریستال‌ها از کجا تهیه شده‌اند.

در حالت ایده‌آل، فروشنده‌ کریستال‌های خود را مستقیماً از یک عملیات استخراج خریداری کرده است. اگر هنگام سؤال در مورد نحوه تهیه سنگ، فروشنده به شما خیره شد یا اظهار بی‌اطلاعی کرد، زنگ هشدار برای شما به صدا در آمده است. در مقابل، فروشندگان معتبر، داستان‌های مفصلی از نحوة خرید یا پیدا کردن سنگ برای شما می‌گویند.

قیمت بازار برای خرید سنگ کوارتز را بدانید

خرید سنگ کوارتز
خرید سنگ کوارتز

مراقب باشید تا طمع قیمت‌های پایین، شما را به دام کلاه برداران نیندازد. قبل از خرید سنگ کوارتز، قیمت‌های بازار ببینید تا حدود قیمت را بدانید. زمانی نسبتاً زیادی طول می‌کشد تا کریستال‌های معتبر استخراج، پردازش و ارسال شوند؛ به همین دلیل برای خرید کوارتز واقعی، هزینه بسیار بیشتری را نسبت به انواع تقلبی پرداخت خواهید کرد.

تفاوت سنگ کورین و سنگ کوارتز

مراقب نام‌های بامزه باشید

همان‌طور که به‌ صورت آنلاین یا حضوری، لیست سنگ‌های کوارتز فروشی را نگاه می‌کنید، به تک‌تک نام‌های آن‌ها دقت کنید. نام کریستال‌ها باید ساده و به گوش شما آشنا باشند؛ مانند آمتیست، کوارتز، جاسپر، جید، کارنلین، لابرادوریت و غیره. صدها کریستال معتبر وجود دارند که هر کدام نام مخصوص به خود را دارند؛ بنابراین به‌ خاطر سپردن همه آن‌ها امکان‌پذیر نیست و باید فهرستی از نام تمام آن‌ها را برای خود تهیه کنید.

اگر در خرید کوارتز با نام‌های خنده‌داری مانند فیروزه توت‌فرنگی، سنگ ماه آبی یا زمرد آفریقایی مواجه شدید، زنگ هشدار بعدی به صدا درآمده است. این نام‌ها بازگوکننده این هستند که احتمالاً فروشنده شما سعی دارد، قطعات سنگ خود را از آنچه که هست ارزشمندتر نشان دهد و یک سنگ تقلبی را به شما قالب کند.

سخن پایانی

خرید سنگ کوارتز کار آسانی نیست. کوارتز به دلیل کاربرد در صنایع مختلف و خواص بی‌نظیر خود بر بدن انسان، مشتاقان فراوانی دارد. این سنگ انواع مختلفی دارد که بهتر است قبل از خرید، آن‌ها را بشناسید. هر چند که تشخیص سنگ کوارتز اصلی از غیراصلی کار ساده‌ای نیست. ما در اینجا سه تکنیک را به شما یاد می‌دهیم تا شانس بیشتری برای خرید سنگ اصلی داشته باشید؛ پس سعی کنید آن‌ها را به خاطر بسپارید.

شما می‌توانید برای خرید سنگ کوارتز و دیگر محصولات مانند نانو سنگ کابینت با دریم دکور در تماس باشید.

سوالات متداول

از کوارتز در درمان چه استفاده می‌شود؟

کوارتز به دلیل توانایی تعادل خود برای هماهنگی و تثبیت محیط بسیار عالی است و در روابط عاشقانه مفید است. گفته می‌شود که انرژی شفابخش را تقویت می‌کند و به ویژه برای خستگی مزمن، آرتریت، آسیب‌های استخوانی، افسردگی، دیابت، فیبرومیالژیا و مشکلات روده موثر است.

کوارتز چه انرژی دارد؟

کوارتز رشد معنوی، معنویت، آگاهی و خرد را افزایش می‌دهد. الهام و خلاقیت را افزایش می‌دهد. همچنین می‌تواند به تمرکز، مطالعه و حفظ آموخته‌ها کمک کند. کوارتز سنگ هماهنگی است و در روابط عاشقانه مفید است.

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دهی روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز / 5. تعداد امتیازات:

تا به حال کاربری به این مطلب امتیاز نداده است! شما اولین نفر باشید.

اشتراک گذاری در:
Share on google
Share on telegram
Share on whatsapp

6 پاسخ

  1. سلام دوست عزیز
   شما می‌توانید برای اطلاع از قیمت صفحه کابینت کوارتز با دریم دکور در تماس باشید.

  1. سلام دوست عزیز
   بله – آدرس کارگاه: غرب تهران، احمدآباد مستوفی، میدان مشعل، گلایل 11، پلاک 100 درب آبی

 1. سلام
  چطور میتونم برای خرید سنگ کوارتز مشاوره بگیرم؟

  1. سلام دوست عزیز
   شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیش‌تر و دریافت مشاوره با ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *