5 ویژگی منحصر به فرد سنگ کورین

5 ویژگی منحصر به فرد سنگ کورین
آنچه در این مقاله می‌خوانیم:

همان طور که می دانید سنگ ها از عناصری می باشند که در زمینه ساخت و ساز از اهمیت و اولویت بالایی برخوردار هستند سنگ ها علاوه بر نماهای خارجی ساختمان ها در نماهای داخلی نیز مورد استفاده قرار می گیرند در حقیقت از سنگ ها می توان برای اجرای طرح های زیبا در داخل ساختمان، استفاده به عنوان انواع صفحه کابینت و … استفاده کرد. با توجه به اینکه سنگ ها دارای کاربرد فراوانی در زمینه های مختلفی هستند در چندین نوع مختلف طراحی می شوند که یکی از محبوب ترین آن ها سنگ کورین می باشد سنگ های کورین دارای متریالی مصنوعی و مهندسی می باشند که با توجه به ویژگی های منحصر به فردی که دارند این قابلیت را برای کاربران فراهم می کنند هر طرحی که در ذهن دارند را به واقعیت تبدیل کنند. می دانیم که کنجکاو هستید از این ویژگی های منحصر به فرد اطلاع داشته باشید با ما همراه باشید در ادامه قصد داریم ویژگی منحصر به فرد سنگ کورین را برای شما شرح دهیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با سنگ کورین لینک https://www.dreamdecorco.com/services/everything-you-need-to-know-about-korin-stone/ را مطالعه فرمایید.

5 ویژگی منحصر به فرد سنگ کورین

5 ویژگی منحصر به فرد سنگ کورین

1- یکپارچگی در ساخت و نصب

سنگ کورین به دلیل وجود موادهای خاص اکریلیک، در خود جنس سنگ و همچنین چسب های مخصوص آن، هنگام اتصال دو سنگ کورین به یکدیگر به وسیله چسب مخصوص آن سنگ، هیچگونه درز یا خط اتصالی قابل مشاهده نیست و کاملا یکدست دیده می شود. بطوریکه افراد فکر میکنند، از ابتدا این صفحه مخصوص آشپزخانه شما ساخته و طراحی شده است و این ویژگی بسیار مورد پسند افرادی است که می خواهند، زیبایی، نظم و یکدستی را در طرح آشپزخانه خود ببینند.

2- قابلیت تعمیر بدون قید و شرط

سنگ کورین با وجود داشتن مزایای بسیار زیاد، نقص ها و معایبی دارد؛ همچون خاصیت خش پذیری و کدر شدن صفحه کورین به مرور زمان. اما سنگ کورین خاصیتی دارد که طول عمر آن را به شدت افزایش داده است. سنگ کورین را، با وجود هرگونه خرابی و یا نقصی، براحتی می توان تعمیر کرد و همچون سابق، از داشتن صفحه ی کابینتی با این زیبایی، لذت ببرد. دلیل این ویژگی منحصر بفرد سنگ کورین، وجود موادی خاص در سنگ و چسب های مخصوص سنگ کورین است که سنگ کورین را دارای ویژگی متمایزی نسبت به رقبای خود کرده است.
تنها در صورتی قابل تعمیر نیست که، صفحه دارای سوختگی شدید(بطوریکه صفحه سیاه یا پودر شود) باشد و یا صفحه به ابعاد خیلی ریز و غیر قابل تعمیری خورد شده باشد( شکستگی های معمول قابل تعمیر است).

3- انعطاف پذیری 

سنگ کورین یکی از منعطف ترین سنگ ها می باشد که به غیر از خط راست آن را می توان در جهت ها و زاویه های مختلفی شکل دهی کرد به همین دلیل از آن می توان در صنعت مدرن معماری استفاده کرد و شکل دهی های مختلف و زیبایی انجام داد.

4- درزها در سنگ کورین

از دیگر ویژگی منحصر به فرد سنگ کورین درزهای آن می باشد که این درزها به صورت نامرئی می باشند تا دیده نشود و مانع از ظاهر زیبای سنگ نشوند. خوب است بدانید که این نوع سنگ ها را می توان به صورت قطعه قطعه نصب کرد بنابراین با وجود درزها، برای اتصال آن ها باید از یک سری دستگاه های مناسب استفاده کرد.

5- انواع مختلف لبه ها

از دیگر ویژگی منحصر به فرد سنگ کورین  دارا بودن تعداد زیادی مدل لبه می باشد همان طور که می دانید لبه ها در طراحی های سرویس بهداشتی، لبه های کابینت آشپزخانه و … جهت زیباسازی استفاده می شود که این لبه ها با استفاده از سنگ های کورین ساخته می شود بهتر است بدانید که با استفاده از سنگ کورین می توان بیش از 20 مدل لبه زیبا تولید کرد.

لبه های سنگ کورین

مزایای سنگ کورین

1- یکی از مهمترین ویژگی ها این نوع سنگ ها که سبب شده در بین عموم و هم چنین امور ساختمانی محبوب و کاربردی شود مقاومت بالای آن در مقابل تغییرات دما و شوک های حرارتی می باشد.
2- در تمامی قسمت های اتصال این نوع سنگ، خبری از یکپارچگی و درز نیست.
3- این نوع سنگ بسیار فرم پذیر می باشد به گونه ای که می توان آن را به شکل های مختلفی طراحی کرد.
4- این سنگ ها ضد لک، ضد جرم، ضد آب، ضد آنتی باکتریال و … می باشند.
5- در مقابل موارد شیمیایی و اسیدی مقاومت بالایی از خود نشان می دهند.
6- فرآیند نگهداری از آن ها بسیار ساده و آسان می باشد.
7- دارای تنوع رنگی بسیاری می باشد و همین امر سبب محبوبیت هر چه بیشتر آن شده است.
8- این نوع سنگ ها دارای قیمت بسیار مناسبی می باشند در حقیقت قیمت این سنگ ها نسبت به سنگ های دیگری همچون کوارتز ارزان و مناسب می باشد.
9- با استفاده از این سنگ ها می توان سنگ های یکپارچه ساخت.
10- دارای قابلیت ترمیم و تعمیر دائمی
11- قابلیت عدم تخلخل و نفوذناپذیری، چراکه لکه‌ها به‌آسانی از سطح آن پاک می‌شوند.

5 ویژگی منحصر به فرد سنگ کورین

سنگ کورین

 • سنگ کورین در کیش
 • سنگ کورین در مازندران
 • سنگ کورین در گیلان
 • سنگ کورین در مشهد
 • سنگ کورین در اصفهان
 • سنگ کورین در قم

خرید سنگ کورین

 • خرید کورین در کیش
 • خرید کورین در شهریار
 • خرید کورین در کرج
 • خرید کورین در مازندران
 • خرید کورین در دماوند
 • خرید کورین در مشهد
 • خرید کورین در گیلان
 • خرید کورین در اصفهان
 • خرید کورین در قم

کارخانه سنگ کورین

 • کارخانه کورین در کرج
 • کارخانه کورین در شهریار
اشتراک گذاری در:
Share on google
Share on telegram
Share on whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *