صفحه کابینت کورین و دلایل انتخاب آن

صفحه کابینت کورین
آنچه در این مقاله می‌خوانیم:
()

انتخاب صفحه کابینت آشپزخانه یک موضوع مهم است زیرا هزینه زیادی در این امر دخیل است و این خریدی است که باید سالیان سال ماندگاری داشته باشد. انتخاب یک کانتر به همان اندازه که مربوط به ظاهر است، به عملکرد نیز مربوط می شود. برای بسیاری از صاحبان خانه، انتخاب به کورین یا میزهای گرانیت طبیعی محدود می شود.

امروزه بسیاری از افراد صفحات کابینت از جنس سنگ کورین را برای آشپزخانه‌های خود انتخاب می‌کنند. این نوع از سنگ‌ها از مواد شیمیایی و ترکیبات پلیمری مختلفی ساخته شده‌اند. در صورت انتخاب صفحه کابینت کورین کمتر به تعویض آن نیاز پیدا خواهید کرد. به‌طورکلی این نوع صفحات کابینت مقاومت بسیار بالایی در برابر گرما از خود نشان می‌دهند. به دلیل ماهیت این نوع از صفحات می‌توان آنها را در رنگ‌های مختلف تولید کرد. در ادامه به علل انتخاب این صفحات بیشتر می‌پردازیم.

امروزه بسیاری از افراد سنگ کورین را به‌عنوان متریال مورداستفاده در صفحات کابینت خود انتخاب می‌کنند. این متریال جنس بسیار سخت و محکمی دارد. صفحه کابینت کورین به دلیل جنس بسیار سخت، مقاومت بسیار خوبی از خود نشان می‌دهد. سنگ کورین یک نوع ماده مصنوعی به شمار می‌آید. در واقع این سنگ از ترکیب مواد شیمیایی و پلیمری مختلف ساخته می‌شود. استفاده از این سنگ مزایای بسیار زیادی دارد. در ادامه به مشخصات و انواع این سنگ‌ها بیش‌تر می‌پردازیم.

ویژگی‌های منحصربه‌فرد انواع صفحات کابینت از جنس سنگ کورین

از زمان معرفی سنگ کورین برای استفاده در صفحات کابینت محبوبیت این نوع سنگ روزبه‌روز افزایش پیدا کرده است. ذکر این نکته حائز اهمیت است مقاومت بسیار بالا در برابر حرارت دلیل اصلی محبوبیت زیاد صفحه کابینت کورین محسوب می‌شود. ازاین‌جهت در صورت تماس این صفحات با اجسام بسیار داغ احتمال آسیب‌دیدن آن‌ها بسیار کم است. از دیگر خصوصیات صفحات کابینت از جنس سنگ مصنوعی کورین می‌توان به مقاومت بسیار بالای آن‌ها در برابر آب اشاره کرد.

علت مقاومت بسیار بالای صفحات کابینت از جنس سنگ مصنوعی کورین در برابر آب ساختار شیمیایی این نوع سنگ‌هاست. برخلاف اکثر مواد مورداستفاده دیگر در ساخت صفحات کابینت سنگ‌های کورین ساختار متخلخلی ندارند. این موضوع به مقدار قابل‌توجهی جلوی نفوذ آب به درون صفحات کابینت با این نوع سنگ را می‌گیرد. صفحات کابینت از جنس سنگ مصنوعی کورین باتوجه‌به ساختار شیمیایی خاص به‌آسانی تعمیر و ترمیم می‌شوند.

صفحات کابینت از جنس کورین از مواد شیمیایی و ترکیبات پلیمری مختلف تشکیل شده‌اند. به دلیل ساختار مصنوعی، صفحات کابینت از جنس کورین، آن‌ها را می‌توان در رنگ‌های مختلف و متنوعی تولید کرد. سنگ‌های طبیعی با وجود قیمت بالاتر نسبت به سنگ‌های مصنوعی کورین تنها در چند رنگ محدود وجود دارند. لازم به ذکر است که  سنگ‌های طبیعی با وجود قیمت بیش‌تر مقاومت بالاتری نسبت به سنگ‌های کورین ندارند.

صفحات کابینت از جنس سنگ مصنوعی کورین

مزایا و معایب استفاده از انواع سنگ کورین در صفحات کابینت

استفاده از سنگ مصنوعی کورین برای صفحات کابینت مزایای بسیار زیادی دارد. از میان مزایای به‌کارگیری سنگ کورین برای ساختن صفحات می‌توان به طول عمر بسیار بالای آن‌ها اشاره کرد. به‌طورکلی صفحه کابینت کورین در حدود 20 درصد عمر بیش‌تری نسبت به سنگ‌های طبیعی دارند. طول عمر این سنگ‌ها نسبت به صفحات کابینت از جنس چوب، در حدود 50 درصد بیش‌تر است. این صفحات کابینت در صورت تماس با مواد شیمیایی مختلف مقاومت بالایی از خود نشان می‌دهند.

ترمیم سطح این نوع از صفحات کابینت بسیار آسان است. در صورت ایجاد هرگونه خراشی بر روی صفحات کابینت از جنس سنگ کورین به‌آسانی می‌توان آن‌ها را پولیش کرد. با ایجاد خراش بر روی صفحات کابینت از جنس چوب یا سنگ‌های طبیعی نمی‌توان آن‌ها را به‌آسانی ترمیم کرد. از دیگر مزایای استفاده از این نوع صفحات کابینت مقاومت بسیار بالای آن‌ها در برابر تماس با اجسام داغ است. در واقع صفحات کورین در صورت تماس با اجسام داغ آسیبی نمی‌بینند.

با وجود مزایای بسیار زیاد به‌کارگیری سنگ کورین این متریال مورداستفاده در صفحات کابینت معایب معدودی نیز دارد. از میان معایب این متریال می‌توان به واکنش‌پذیری بالای آن با برخی از مواد اشاره کرد. ذکر این نکته حائز اهمیت است اکثر مواد شیمیایی با صفحات کابینت از جنس کورین واکنش نمی‌دهند. بااین‌وجود رنگ این صفحات در صورت تماس با برخی از مواد شیمیایی تغییر می‌کند. در این صورت نمی‌توان رنگ صفحات را به حالت اولیه تغییر داد.

 

نکات مهم برای نگهداری از انواع صفحات کابینت از جنس سنگ کورین

به‌طورکلی صفحه کابینت کورین مقاومت بسیار بالایی در برابر نور خورشید ندارد. اشعه یووی به‌مرورزمان در صورت تماس مستقیم و نزدیک با صفحات کابینت رنگ آن‌ها را اندکی تغییر می‌دهد. این موضوع برای صفحات کابینت از جنس جوب نیز صدق می‌کند. در صورت تمایل به انتخاب سنگ مصنوعی کورین برای صفحات کابینت خود باید حتی‌الامکان از تماس نور خورشید به آن‌ها جلوگیری کنید. در این صورت طول عمر و دوام این صفحات کابینت به طور قابل‌توجهی بالا می‌رود.

یکی از خاص‌ترین ویژگی‌های سنگ کورین عدم امکان رشد باکتری درون این نوع سنگ‌هاست، دلیل اصلی این موضوع ساختار شیمیایی خاص این نوع از سنگ‌های مصنوعی است. از این رو در صورت تمایل برای استفاده از سنگ کورین در صفحات کابینت نیازی به نگرانی درباره رشد باکتری در سطوح آن نیست. این موضوع یکی از دلایل اصلی انتخاب این نوع سنگ برای استفاده در کابینت‌های آشپزخانه به شمار می‌آید.

در صورت ایجاد لکه بر روی صفحات کابینت از جنس سنگ مصنوعی این لکه‌ها به‌آسانی پاک خواهند شد. قیمت این نوع سنگ‌ها نیز به طور قابل‌توجهی پایین‌تر از برخی از سنگ‌های طبیعی است. به طور تقریبی در صورت انتخاب سنگ‌های مصنوعی نسبت به سنگ‌های طبیعی باید نزدیک به سی تا سی و پنج درصد کم‌تر هزینه کنید. برای تمیزکردن سنگ‌های مصنوعی نباید از ابزارهای زبر استفاده کرد.

انواع صفحات کابینت از جنس سنگ‌های کورین

به دلیل ساختار شیمیایی و ماهیت مصنوعی این نوع از سنگ‌ها به‌آسانی می‌توان آن‌ها را در رنگ‌ها و طرح‌های مختلف تولید کرد. محبوب‌ترین نوع صفحه کابینت کورین، صفحه کابینت سفیدرنگ است. از دیگر صفحات کابینت از جنس سنگ مصنوعی کورین می‌توان به صفحات با طرح‌های خط‌دار و صفحات کابینت با دانه‌های گرد اشاره کرد. به‌طورکلی مقاومت و ویژگی‌های کلی سنگ مصنوعی کورین در تمامی صفحات کابینت از این جنس یکسان است.

به‌طورکلی صفحات کابینت از جنس سنگ مصنوعی کورین در مقایسه با صفحات کابینت از جنس سنگ‌های طبیعی تفاوت ظاهری چندانی ندارند. یکی از محدودیت‌های استفاده از سنگ‌های مصنوعی کورین به‌عنوان صفحات کابینت، عدم تحمل فشار بالا توسط آن‌هاست. مقاومت این نوع از صفحات در برابر فشار به‌اندازه صفحات سنگ طبیعی بالا نیست.

مقاومت صفحات کابینت کورین بسیار بالاست.

 

مقاومت بسیار بالای صفحه کابینت کورین

مقاومت بسیار بالا یکی از مهم‌ترین دلایل برای انتخاب صفحه کابینت کورین به‌حساب می‌آید. این نوع سنگ مصنوعی در برابر عوامل و فشارهای خارجی به طور قابل‌توجهی مقاومت زیادی از خود نشان می‌دهد. از دیگر دلایل برای انتخاب این صفحه کابینت می‌توان به قیمت مناسب آنها اشاره کرد. به دلیل محدودیت‌های منابع برای تولید صفحات کابینت طبیعی هزینه تولید آنها بسیار بیشتر از صفحات سنگ مصنوعی از جنس کورین است. در واقع منابع سنگ‌های طبیعی کمیاب‌تر است.
از دیگر دلایل برای انتخاب این نوع از صفحات تنوع زیاد رنگ و طرح آن است. سنگ‌های طبیعی را به علت ماهیت تغییرناپذیر آنها تنها در چند مدل طرح محدود می‌توان تولید کرد. این موضوع برای صفحات کابینت سنگ مصنوعی کورین صدق نمی‌کند. یکی از علل کیفیت بسیار بالای این نوع صفحات تخلخل پایین آنهاست. ازاین‌جهت امکان نفوذ آب به درون این نوع از سنگ مصنوعی وجود ندارد. به دلیل ساختار سنگ کورین باکتری در آن رشد نخواهد کرد.
از دیگر مزایای سنگ کورین می‌توان به کیفیت بسیار بالای آن در مقابل انواع دیگر صفحات کابینت اشاره کرد. سنگ کورین طول عمر و دوام بسیار بالایی دارد. به طور تقریبی طول عمر این نوع از سنگ‌ها برای صفحات کابینت در حدود سی درصد بیشتر از صفحات چوبی است. در صورت رعایت نکات نگهداری مربوط به صفحات کابینت از جنس سنگ کورین تا مدت‌ها به تعویض آن نیازی پیدا نخواهید کرد. در ادامه به مزایای استفاده از این نوع سنگ بیشتر خواهیم پرداخت.

صفحه کابینت کورین
صفحه کابینت کورین

مزایای انتخاب صفحه کابینت کورین

یکی از مهم‌ترین دلایل انتخاب صفحه کابینت کورین مقاومت بالای آن در برابر عوامل خارجی است. به دلیل ماهیت این سنگ‌ها هیچ‌گونه شیار بر روی سطح آن وجود ندارد. ازاین‌جهت تمامی آلودگی‌ها بسیار آسان‌تر از سطوح چوبی و یا سنگ‌های طبیعی ازروی آن پاک می‌شود. به دلیل این موضوع احتمال آلودگی و رشد باکتری بر روی سطوح این نوع از سنگ‌ها پایین‌تر از سطوح چوبی است. این صفحات بسیار آسان‌تر از صفحات چوبی تعمیر می‌شوند.
به دلیل ساختار شیمیایی و ماهیت ویژه این نوع سنگ‌ها، در صورت ایجاد خش بر روی سطح به‌آسانی می‌توان آن را پولیش کرد. بااین‌وجود در صورت استفاده از صفحات چوبی و یا صفحات سنگ طبیعی نمی‌توان خطوط ایجاد شده بر روی آنها را به‌آسانی از بین برد. از محدودیت‌های معدود سنگ‌های کوری می‌توان به حساسیت آنها در برابر اشعه ماورا بنفش اشاره کرد. در صورت برخورد پرتوهای UV به این نوع از سنگ مصنوعی به‌مرورزمان رنگ آنها تغییر پیدا می‌کند.
در صورت آسیب بخشی از صفحه کابینت کورین در اثر حرارت بالا به‌آسانی و با استفاده از مواد شیمیایی پولیش می‌توان آن را ترمیم کرد. ذکر این نکته حائز اهمیت است کیفیت صفحات از جنس سنگ مصنوعی در بلندمدت در اثر تماس با نور خورشید به‌مرور کاهش پیدا می‌کند. به طور تقریبی در صورت تماس این نوع از صفحات با نور خورشید مقاومت آنها در برابر ضربه و حرارت پانزده درصد کم می‌شود.

صفحه کابینت کورین
صفحه کابینت کورین

انتخاب از میان انواع مدل‌های صفحه کابینت کورین

یکی از انواع صفحات کابینت کورین مدل یکپارچه آن است. باتوجه‌به ساختار سنگ مصنوعی کورین مورداستفاده در صفحات کابینت می‌توان آن را در هنگام ساخت خم کرد. در این صورت دیگر نیازی به استفاده از چند قطعه مختلف در هنگام شکل‌دادن این نوع از صفحات نخواهد بود. ذکر این نکته حائز اهمیت است برای استفاده از این نوع صفحات نیازی اتصال قطعات مختلف نیست. از دیگر دلایل انتخاب صفحه کابینت کورین می‌توان به مدل‌های مختلف لبه آن اشاره کرد.
همان‌طور که پیش‌تر به این موضوع اشاره کردیم به دلیل ماهیت مصنوعی صفحات کابینت از جنس کورین می‌توان آنها را در رنگ‌های مختلف تولید کرد. بااین‌وجود، محبوب‌ترین نوع از میان انواع سنگ‌های کورین رنگ سفید آن است. این صفحات تا دمای بالای نود درجه سانتیگراد از خود مقاومت نشان می‌دهند. علی‌رغم نوع و رنگ موردنظر این صفحات از خود مقاومت یکسانی در برابر حرارت و آسیب‌های فیزیکی نشان می‌دهند. جنس درونی سطوح کورین تفاوتی با سطوح آن ندارد.
با انتخاب صفحه کابینت کورین دیگر نیازی به استفاده از مواد شیمایی مختلف برای پاک‌سازی سطوح آن نخواهد بود. دلیل اصلی این موضوع مقاومت بسیار بالای این سنگ مصنوعی در برابر نفوذ باکتری و رشد آن است. از دلایل اصلی برای عدم امکان رشد باکتری درون سطوح کابینت با جنس سنگ مصنوعی کورین می‌توان به نبودن شیار بر روی سطوح آن اشاره کرد.

صفحه کابینت کورین
صفحه کابینت کورین

شرایط نگهداری از صفحه کابینت کورین

همان‌طور که پیش‌تر به این موضوع اشاره کردیم صفحات کابینت کورین مقاومت بسیار خوبی در برابر نور خورشید ندارند. ازاین‌جهت در صورت انتخاب صفحه کابینت کورین باید حتی‌الامکان از تماس نور خورشید به‌صورت مستقیم بر بروی آنها اجتناب کرد. نور خورشید به دلیل داشتن پرتوهای فرابنفش به‌مرورزمان با ساختار شیمیایی این نوع صفحات واکنش می‌دهد. ازاین‌جهت مقاومت، رنگ و شفافیت صفحات کابینت کورین به طور قابل‌توجهی کاهش پیدا خواهد کرد.
برای پاک‌کردن صفحات کابینت از جنس سنگ کورین می‌توان از اسفنج نرم و آب استفاده کرد. استفاده از مواد شوینده رایج نیز آسیبی به این نوع از صفحات کابینت وارد نخواهند کرد. از گذاشتن اجسام بسیار داغ بر روی این نوع صفحات به طور مستقیم خودداری کنید. حرارت بالا می‌تواند به سطح صفحات کورین آسیب وارد کند.
سطح کابینت کورین شیاری ندارد.

نتیجه‌گیری

استفاده از سنگ مصنوعی کورین در انواع صفحات کابینت مزایای بسیار زیادی دارد. دوام این نوع از سنگ‌ها در مقایسه با سایر صفحات کابینت بسیار بالاست. از دیگر مزایای استفاده از این نوع سنگ‌ها می‌توان به مقاومت بسیار بالای آن‌ها در برابر آب و باکتری اشاره کرد. صفحه کابینت کورین برخلاف صفحات از جنس سنگ‌های طبیعی در رنگ‌های مختلف تولید می‌شود. به دلیل ماهیت و ساختار صفحات کابینت از نوع سنگ مصنوعی کورین، لکه‌ها را به‌آسانی می‌توان از روی آن‌ها پاک کرد.

دلایل بسیار زیادی برای انتخاب صفحه کابینت کورین وجود دارد. از میان آنها می‌توان به مقاومت بسیار بالای آن در برابر حرارت و فشارهای فیزیکی خارجی اشاره کرد. در صورت انتخاب صفحات کابینت از جنس سنگ مصنوعی کورین کمتر به تعویض آن نیاز پیدا خواهید کرد. قیمت پایین‌تر و تنوع آن در رنگ‌ها و طرح‌های مختلف از دیگر مزایای این نوع سنگ‌ها به‌حساب می‌آید. به دلیل ساختار شیمیایی و ماهیت خاص سنگ مصنوعی کورین سطح آن دارای هیچ‌گونه شیار و خطی نیست.

 

سوالات متداول

آیا کورین برای کانتر انتخاب خوبی است؟

Corian با کسب عنوان یک کانتر با سطح استحکام بالا، در برابر لکه‌ها، خراش‌ها و آسیب‌های عنصری مانند سایش ناشی از نور زیاد خورشید مقاوم است. مانند گرانیت، کورین بسیار مقاوم است، و آن را بسیار بادوام و انتخابی برتر برای سطح پیشخوانی می کند که کاربرد زیادی خواهد داشت.

کورین چقدر دوام خواهد آورد؟

کورین و سایر مواد سطح سخت معمولاً برای 10 سال ضمانت دارند. اما در عمل، آنها به راحتی می توانند 30 سال یا بیشتر دوام بیاورند.

آیا کورین به راحتی رنگ می‌گیرد؟

کورین در برابر لکه مقاوم است. هر گونه کثیفی را می توان از روی آن پاک کرد.

 

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دهی روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز / 5. تعداد امتیازات:

تا به حال کاربری به این مطلب امتیاز نداده است! شما اولین نفر باشید.

اشتراک گذاری در:
Share on google
Share on telegram
Share on whatsapp

6 پاسخ

  1. سلام دوست عزیز
   شما می‌توانید برای اطلاع از قیمت صفحه کابینت کورین با دریم دکور در تماس باشید.

 1. سلام
  چطور میتونم برای انتخاب صفحه کابینت آشپزخانه مشاوره بگیرم؟

  1. سلام دوست عزیز
   شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیش‌تر و دریافت مشاوره با ما در تماس باشید.

  1. سلام دوست عزیز
   بله – سنگ کورین به دلیل سختی زیادی که دارد، مقاومت بسیار بالایی از خود نشان می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *