سنگ کوارتز یکی از معروف ترین و گسترده ترین موادمعدنی روی سطح زمین می باشد ساختار این نوع سنگ به شکلی می باشد که در هر جای دنیا یافت می شود و یکی از مهم ترین ویژگی هایی که دارد این است که در هر دمایی ساخته می شود بنابراین افراد برای دسترسی به آن دچار محدودیت نمی باشند و در هر مکان و هر موقعیت جغرافیایی می توانند به آن دسترسی داشته باشند.

سنگ کوارتز یکی از قدرتمندترین سنگ ها در جهان می باشد که از آن در زمینه های مختلفی استفاده می شود قدرتمندی این نوع سنگ ها به دلیل یک سری خواص و ویژگی های منحصر به فرد آن می باشد که در این مقاله تمامی این موارد را برای شما شرح خواهیم داد.

توجه: قبل از خرید سنگ کوارتز بهتر است از ویژگی ها و ساختار این نوع سنگ اطلاعات کاملی داشته باشید تا این نوع محصول را مطمئن خریداری کنید در این بخش با ما همراه باشید تا تمامی مواردی را که باید در رابطه با سنگ کورین بدانید را برای شما شرح دهیم.

طراحی و اجرای سنگ کوارتز

آنچه که در این مقاله از سنگ کوارتز یاد می گیرید به شرح زیر است:

سنگ کوارتز چیست؟

ویژگی های مهم سنگ کورین

مواد تشکیل دهنده سنگ کوارتز

انواع سنگ کابینت کوارتز

انواع برندهای سنگ کوارتز

طبیعی‌ بودن سنگ کوارتز

ضخامت

سنگ کوارتز چیست؟

سنگ کوارتز یکی از قدرتمندترین سنگ ها در جهان می باشد که دارای انواع مختلفی می باشد که هر یک از این انواع در طرح ها و رنگ های مختلفی تولید می شود اگر بخواهیم اسم این سنگ را ریشه یابی کنیم باید بگوییم که این کلمه یک کلمه آلمانی می باشد که به معنای سخت و محکم است و از آن جایی که این سنگ بسیار قدرتمند، سفت و سخت می باشد این نام برایش انتخاب شده است.

کوارتز بسيار سخت و زيبا مى باشد. ميزان سختى این سنگ ها نسبت به الماس که سخت ترین سنگ جهان می باشد، 90 درصد است. تحمل حرارت و نفوذ آب در سنگ كوارتز بسيار بالاست، اين سنگ ها تا دماى تقريبى 1600 درجه سانتى گراد را مى توانند تحمل كنند كه به نسبت، دماى ذوب بالايى محسوب مى شود.

این نوع سنگ ها زمانی در صنعت بسیار پررنگ و مهم شد که در قرن نوزدهم درصد شهرنشینی بسیار افزایش یافت و نیاز بود که خانه های بیشتری ساخته شود که در ساخت خانه و تجهیزات آن از این نوع سنگ ها بسیار استفاده شد مثلا یکی از تجهیزاتی که در آن از سنگ کوارتز استفاده شد صفحه های کابینت بود که هم اکنون نیز از این نوع سنگ ها برای ساخت صفحات کابینت استفاده می شود.

سنگ کورین

 • سنگ کوارتز در کیش
 • سنگ کوارتز در مازندران
 • سنگ کوارتز در گیلان
 • سنگ کوارتز در مشهد
 • سنگ کوارتز در اصفهان
 • سنگ کوارتز در قم

ویژگی های مهم سنگ کوارتز

 

ضدخش
ضدخش

 

مقاوم در برابر لکه
مقاوم در برابر لکه

 

مقاوم در برابر ضربه
مقاوم در برابر ضربه

 

مقاوم در برابر اسید
مقاوم در برابر اسید

 

مقاوم در برابر باکتری
مقاوم در برابر باکتری

 

مواد تشکیل دهنده سنگ کوارتز

بيش از ٩٢ درصد از مواد تشكيل دهنده ى سنگ هاى كوارتز ماده اى به نام سيليس است. سيليس جزء سخت ترين و مقاوم ترين كانى هاى معدنى دنياست با ميزان سختى 90 درصد نسبت به ميزان سختى سنگ الماس، مقاومت بسيار بالايى در برابر ضربه، خط و خش، ساييدگى، خراش و نفوذ آب از خود نشان مى دهد. طول عمر و ماندگارى كوارتز از سنگ هاى طبيعى مرمریت و گرانیتی بيشتر است به ويژه از لحاظ خط و خش، به دليل اپوكسى هاى موجود در سطح سنگ هاى طبيعى، سنگ كوارتز در اين زمينه برترى ويژه اى دارد. سنگ های مهندسى كوارتز يكى از محبوب ترین و جذاب ترین سنگ هاى مصرفى در دكوراسيون آشپزخانه و دکوراسیون داخلی هستند كه در سبك هاى مختلفی مورد استفاده قرار مى گيرند. كوارتز ها علاوه بر ضد خش بودن، ضد لكه هم هستند و براحتی می توان سطح صفحات کوارتز را تمیز کرد.

مواد تشکیل دهنده سنگ کوارتز

انواع سنگ کابینت کوارتز

انواع مهم سنگ های کوارتز عبارتند از : کوارتز شیری ، کوارتز دودی ، کارنلین ، پرازیولیت ، روتیل کوارتز ، کریزوپراز ، سیترین ، کلسدونی ، چشم ببر ، رز کوارتز، آونتورین ، اونیکس ، عقیق ، آمیتیست ، جاسپر ، ماکروکریستالین ، آمیترین ، کوارتز آبی ، ایزنکیزل ، پراز ، سارد و ….
سنگ های مهندسی کوارتز، در طرح ها و شکل های مختلفی در بازار موجود می باشند که معیار تفاوت آنها در انداره حجم دانه های سنگ موجود در صفحه کابینت کوارتز می باشد و همچنین طرح های موج دار یا ابر و بادی نیز با رنگ های مختلف نیز یکی دیگر از انواع صفحه سنگ کوارتز می باشد. نکته مهم این است که، در کیفیت هیچگونه تفاوتی در سنگ های کوارتز از یک برند، وجود ندارد؛ یعنی سنگ کوارتز دانه ریز با سنگ کوارتز دانه درشت با برند کوارتز سایلستون، هیچگونه تفاوت کیفیتی ندارند و فقط در طرح و رنگ باهم تفاوت دارد، که همین موضوع تفاوت طرح و رنگ، موجب تفاوت قیمتی با وجود هم خانواده بودن سنگ های کوارتز می شود.

انواع سنگ کابینت کوارتز

خرید کوارتز

 • خرید کوارتز در کیش
 • خرید کوارتز در شهریار
 • خرید کوارتز در کرج
 • خرید کوارتز در مازندران
 • خرید کوارتز در دماوند
 • خرید کوارتز  در مشهد
 • خرید کوارتز در گیلان
 • خرید کوارتز در اصفهان
 • خرید کوارتز در قم

انواع برندهای سنگ کوارتز

در بازار ایران در حال حاضر، یک برند خارجی و دو برند ایرانی فعالیت می کنند. برند کوارتز سایلستون یکی از بهترین و با کیفیت ترین تولیدکننده های سنگ کوارتز می باشد. کوارتز سایلستون اسپانیا دارای مشابه ترین طرح و رنگ ها به سنگ طبیعی می باشد که از ویژگی های متمایز این شرکت می باشد. دو برند ایرانی تولید کننده سنگ کوارتز، برند توتم اصفهان و برند برد استون از شرکت آذرین پارس هستند که در حال حاظر با کیفیتی مطلوب و رقابتی نسبت به همتای خارجی خود، فعالیت می کنند.

کارخانه کوارتز

 • کارخانه کوارتز در کرج
 • کارخانه کوارتز در شهریار

طبیعی‌ بودن سنگ کوارتز

وجود درصد بیشتر از کانیِ طبیعی در سنگ و شباهت بیشتر به سنگ طبیعی، قیمت سنگ کوارتز را افزایش می دهد. هر چه دانه های سنگ کوارتز بیشتر باشد قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود.

ضخامت

ضخامت صفحات کوارتز به طور معمول ۱۲ میلی متر است، این ضخامت تا ۲۰ میلی متر و بیشتر نیز قابل افزایش است و هر چه ضخامت بیشتر شود، قیمت نیز بالاتر می رود.

اشتراک گذاری در:
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp