سنگ کوارتز دودی، ویژگی‌ها و کاربرهای آن

سنگ کوارتز دودی
آنچه در این مقاله می‌خوانیم:
()

کوارتز دودی یک کانی دی اکسید سیلیکون است که از خانواده کانی‌های کوارتز می‌باشد. نام آن از رنگ خاکستری مایل به قهوه ای دودی آن گرفته شده است که شبیه دود شدن آتش است. این رنگ دودی ناشی از تشعشعات طبیعی است که کوارتز دودی در طول تشکیل خود در پوسته زمین در معرض آن قرار گرفته است. شناخته شده است که دارای خواص درمانی و معنوی قوی است که می‌تواند برای کمک به کاربر در زندگی روزمره استفاده شود. کوارتز دودی اغلب در کریستال‌های بزرگ و دودی یافت می‌شود.

سنگ کوارتز دودی یکی از مهم‌ترین سنگ‌هایی است که در فنگ شویی کاربرد داشته و عقیده بر این است که به کمک این سنگ می‌توان به تصفیه انرژی‌های موجود در محیط کمک کرد. این سنگ انرژی‌های موجود در هاله افراد و محیط را به روش‌های مختلف تغییر می‌دهد و از احساسات منفی جلوگیری می‌کند که این نشان می‌دهد کوارتز دودی توانایی مقابله با انرژی‌های تاریک و منفی را دارد. پس بهتر است در مورد این سنگ و نحوه استفاده صحیح از آن بیشتر بدانیم.

باورها و افسانه‌ها

در دوران باستان، تصور می‌شد که درون این نوع کوارتز، دود وجود دارد؛ بنابراین اسم آن را کوارتز دودی گذاشتند. سنگ کوارتز دودی در میان مردمان باستان به‌عنوان کریستال‌های کوهستانی شناخته می‌شد. رومی‌ها از آن به‌عنوان سنگ ماتم استفاده می‌کردند.

آن‌ها عقیده داشتند با وجود رنگ دود این سنگ می‌تواند شهامتی تازه و اراده‌ای جدید برای زندگی به ارمغان ‌آورد. همچنین مردم روم از این سنگ در هنگام مراسمات مربوط به مرگ استفاده می‌کردند و هدف از آن، جلب شادی و جسارت بیشتر برای ادامه زندگی و حرکت روبه‌جلو بود.

درویدهای باستان، کوارتز دودی را کریستال قدرت می‌نامیدند و آن را ابزاری باقدرت بسیار بالا می‌دانستند. سایر اقوام مهم تاریخ مانند شمن‌ها از کوارتز برای هدایت روح کسانی که درگذشته بودند به نور الهی استفاده می‌کردند. علاوه بر این، برای برقراری ارتباط با مردگان در ابعاد دیگر نیز استفاده می‌شد.

این سنگ توسط برخی از مردمان باستان برای افزایش باروری زنان استفاده می‌شد و ارتعاشات خوبی را برای اندام‌های زنانه جذب می‌کرد. مردم عرب کوارتز دودی را به‌عنوان سنگ وفاداری و دوستی که در مواجهه با تهدیدات و بدبختی تغییر رنگ می‌دهد، محترم می‌دانستند.

سنگ کوارتز دودی
سنگ کوارتز دودی

اثرات درمانی بر روان

سنگ رز کوارتز چیست؟

کوارتز دودی برای افرادی که غمگین هستند؛ لذت امید و نور را وارد زندگی می‌کند. افرادی که اغلب به خودکشی فکر می‌کنند، بهتر است گردنبند کوارتز دودی بپوشند. این سنگ، قدرت و اراده جدیدی برای زندگی فراهم می‌کند و باعث می‌شود فرد متوجه شود که زندگی، چیزهای زیادی برای ارائه دارد. ازنظر روانشناسی، کوارتز دودی ترس و افسردگی را کاهش می‌دهد و باعث آرامش می‌شود. این کریستال به ما کمک می‌کند تا بدن فیزیکی و ماهیت جنسی خود را بپذیریم.

سنگ کوارتز دودی یک پادزهر بی‌نظیر برای استرس است. این کریستال به ما کمک می‌کند تا با شجاعت بر دوره‌های دشوار زندگی غلبه کنیم و توانایی ما را برای یافتن راه‌حل‌ها افزایش می‌دهد. همچنین این کریستال، سم‌زدایی را در همه سطوح تسهیل می‌کند.

کوارتز دودی به ما می‌آموزد که هر چیزی را که دیگر به درد ما نمی‌خورد، رها کنیم و توجه و تمرکز ذهنی و حافظه بهتری داشته باشیم. این موضوع، استفاده از کوارتز دودی را برای کسانی که حواس‌پرت و بیشتر اوقات در عالم خیال هستند، بسیار مناسب می‌سازد. همچنین کوارتز دودی دارای اثر تثبیت‌کننده احساسات است و می‌تواند به کاهش نگرانی و رسیدن به آرامش کمک کند.

اثرات درمانی بر جسم

سنگ کوارتز دودی
سنگ کوارتز دودی

سنگ کوارتز صورتی

سنگ کوارتز دودی برای درمان بیماری‌های مربوط به پرتودرمانی یا شیمی‌درمانی عالی است. پادرد و سردرد را تسکین می‌دهد و برای تقویت سیستم تولیدمثل نیز کاربرد دارد. این کریستال، گرفتگی عضلات را تسکین می‌دهد، کمر را تقویت می‌کند و اعصاب را قدرتمند می‌سازد.

کوارتز دودی سیستم عضلانی، مفاصل و استخوان‌ها را تقویت و از بیماری‌های ماهیچه‌ها و اندام‌های داخلی مانند قلب و معده جلوگیری می‌کند. بدن را نسبت به بیماری‌های داخلی و کبد، آماده و قدرتمند می‌کند. علاوه بر این دارای یک عمل پاک‌سازی و بازسازی است که از کلیه‌ها پشتیبانی و مراقبت به عمل می‌آورد. کوارتز دودی میل جنسی را تحریک می‌کند و از اندام‌های جنسی در برابر شل شدن محافظت می‌کند.

این سنگ، جذب و توزیع کلسیم را تحریک کرده و موجب پیشگیری از پوکی ‌استخوان و شکستن دندان‌ها و استخوان‌ها می‌شود. همچنین درصورتی‌که شما دچار شکستگی شده باشید، سرعت التیام آن را بهبود می‌بخشد. در ادامه با تأثیر این سنگ بر روی سیستم انرژیکی و چاکرا‌ها آشنا خواهیم شد.

تأثیر کوارتز دودی بر چاکراها

یکی از درخشان‌ترین سنگ‌های تیره، کوارتز دودی است که ظاهراً وقتی روی چاکرای ریشه قرار می‌گیرد، انرژی معنوی بدن را برای رسیدن به قدرتی شفابخش تقویت می‌کند. درمانگران می‌گویند که کوارتز دودی باید با دقت استفاده شود. همان‌طور که گفته شد، کوارتز دودی با چاکرای جنسی نیز مرتبط است و یکی از قوی‌ترین کریستال‌ها برای تحریک و تصفیه انرژی‌ها در این ناحیه است. این سنگ، قدرت زیادی در دست‌کاری انرژی‌ها، تصفیه و تبدیل آن‌ها به انرژی مثبت دارد.

این سنگ، هنگامی‌که در تاریکی فکری هستید، از شما محافظت می‌کند و مسیر نور را نشان می‌دهد. این کوارتز را می‌توان در چاکراهای پایه استفاده کرد. اول بدن ما را در برابر ورود انرژی‌های منفی آماده می‌کند و سپس تعادل را در احساسات به ارمغان می‌آورد. به ما قدرت راه رفتن در هنگام ترس از اشتباه را می‌دهد. کوارتز دودی به ما کمک می‌کند تا اشتباهات خود را بشناسیم و دیگر سراغ آن‌ها نرویم.

پاک‌سازی کوارتز دودی

بهترین سنگ کوارتز سفید

سنگ کوارتز دودی
سنگ کوارتز دودی

قبل از اینکه کوارتز دودی به دست شما برسد، از انواع مختلفی از انرژی عبور کرده است. برای آنکه از سنگ خود استفاده کنید؛ ابتدا باید از پاک بودن آن مطمئن شوید. این فرآیند بسیار ساده است و هدف واقعی آن حذف تمام انرژی‌های مضر از این سنگ است که آن را برای استفاده مثبت مناسب می‌کند.

هنگامی‌که سنگ‌ها توسط خودتان استخراج یا جمع‌آوری می‌شوند، نیازی به پاک‌سازی ندارند؛ مگر اینکه توسط شما در محیط‌های منفی و پرانرژی مانند مناطق نظامی، زمین‌های آلوده، بزرگراه‌ها و جاده‌ها جمع‌آوری شود.

اولین روش تمیز کردن و انرژی دادن این است که به سنگ خود، حمام خوبی با آب جاری بدهید که می‌تواند از شیر، دریا، رودخانه یا باران باشد. روش دوم این است که آن را به مدت حداکثر ۱ ساعت در معرض اشعه‌ خورشید قرار دهید و سپس این سنگ را در معرض پرتو ماه قرار دهید.

پس‌ازاین مراحل، سنگ خود را در دست بگیرید و احساس کنید که چه انرژی به شما ساطع می‌کند.  اگر حس مثبتی داشتید؛ پس هم‌اکنون سنگ شما تمیز و پرانرژی است؛ اما اگر حس ناخوشایندی داشتید، روش پاک‌سازی و شارژ را برای کوارتز دودی خود تکرار کنید.

نتیجه‌گیری

سنگ کوارتز دودی یکی از سنگ‌های محبوبی است که در زمینه‌های درمانی کاربرد دارد. بسیاری از افراد به کمک این سنگ، انواعی از مشکلات جسمی و روانی خود را بهبود بخشیده و با این سنگ، مراقبه و مدیتیشن انجام می‌دهند. بسیاری از مردم در زمان‌های گذشته و حال، از این سنگ در زندگی خود برای افزایش انرژی مثبت و سپری در برابر انرژی منفی و افزایش لذت‌های زندگی استفاده می‌کنند.

 

سوالات متداول

آیا سنگ کوارتز دودی مضر است؟

سنگ کوارتز اسموکی هیچ خاصیت مضر یا سمی شناخته شده ای ندارد. به همین دلیل می‌توانید با تماس با پوست خود از آن با خیال راحت استفاده کنید.

آیا کوارتز دودی می‌توان با آب تمیز کرد؟

بله، کوارتز دودی بی خطر است و بدون هیچ گونه آسیب و مشکلی با آب پاک می‌شود.

آیا کوارتز دودی تشعشع دارد؟

نه، کوارتز دودی هیچ تشعشعی ندارد. کار با کوارتز دودی و استفاده از آن برای مقاصد مختلف مانند جواهرات درمانی و سنگ‌های قیمتی کاملا بی خطر است. رنگ دودی کریستال ناشی از تشعشعات طبیعی است که برای انسان بی‌ضرر است.

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دهی روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز / 5. تعداد امتیازات:

تا به حال کاربری به این مطلب امتیاز نداده است! شما اولین نفر باشید.

اشتراک گذاری در:
Share on google
Share on telegram
Share on whatsapp

6 پاسخ

  1. سلام دوست عزیز
   شما می‌توانید برای اطلاع از قیمت سنگ کورین با دریم دکور در تماس باشید.

  1. سلام دوست عزیز
   شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیش‌تر و دریافت مشاوره با ما در تماس باشید.

  1. سلام دوست عزیز
   آدرس کارگاه: غرب تهران، احمدآباد مستوفی، میدان مشعل، گلایل 11، پلاک 100 درب آبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *