بهترین صفحه کابینت ضد آب

صفحه کابینت ضد آب
آنچه در این مقاله می‌خوانیم:
()

هنگامی که در حال انتخاب کابینت آشپزخانه جدید هستید، احتمالاً می‌خواهید بدانید که کابینت هایی با کیفیت بالا و متناسب با بودجه شما دریافت می‌کنید. کیفیت کابینت در نهایت به موادی که یک کابینت از آن ساخته شده خلاصه می‌شود. انتخاب بهترین متریال برای کابینت آشپزخانه (یا هر کابینت در خانه شما) سبک کلی فضای شما را تعیین می‌کند. مواد کابینت استحکام، دوام، طول عمر، نگهداری، تغییرپذیری و سبک کلی کابینت را تعیین می‌کند.

دکوراسیون آشپزخانه به‌عنوان قلب خانه شما از اهمیت بالایی برخوردار است. با توجه به اینکه بخش بزرگی از دکوراسیون آشپزخانه مربوط به کابینت‌ها است و آشپزخانه‌های امروزی اپن هستند، صفحه کابینت آشپزخانه قسمت مهمی از آشپزخانه است؛ زیرا بخش‌هایی از آن با آب و شستشو نیز در تماس است. صفحه کابینت انواع مختلفی دارد و ما در این مقاله به بررسی کامل انواع صفحه کابینت ضد آب خواهیم پرداخت تا شما بتوانید بهترین آن را انتخاب کنید.

صفحه کابینت چیست؟

همان‌طور که از اسم صفحه کابینت پیداست، یک صفحه بعد از ساخت بدنه کابینت روی آن قرار می‌گیرد. انواع مختلفی از صفحه کابینت در ایران وجود دارد که نوع ضد آب آن بهترین است. در آشپزخانه صفحه کابینت همواره در معرض شستشو و آب قرار دارد و ضد آب بودن صفحه کابینت مزیت بزرگی محسوب می‌شود. علاوه بر ضد آب بودن صفحه کابینت، داشتن وزن کم و استحکام بالا نیز از مزایای صفحه کابینت خوب به شمار می‌رود. در ادامه به بررسی بیشتر صفحه کابینت ضد آب خواهیم پرداخت.

انواع صفحه کابینت ضد آب

با توجه به اینکه صفحه کابینت آشپزخانه دائم در معرض رطوبت قرار دارد، امکان باد کردن آن بالا است. اگر نگران باد کردن صفحه کابینت خود هستید باید از صفحه کابینت ضد آب استفاده کنید. صفحات کابینت ضد آب در انواع مختلفی تولید می‌شوند که قیمت و کیفیت‌های متفاوتی دارند. از انواع صفحه کابینت می‌توان کابینت گرانیتی، مرمر، استیل، کورین، کوارتز و wpc را نام برد. در ادامه به بررسی مشخصات تعدادی از انواع کابینت‌های ضد آب خواهیم پرداخت.

صفحه کابینت ضد آب
صفحه کابینت ضد آب

مشخصات صفحه کابینت ضد آب گرانیتی

سنگ گرانیت در برابر حرارت مقاوم بوده بسیار مستحکم و ضد خش است‌. گرانیت یک سنگ طبیعی است که از سرد شدن مذاب‌های اسیدی آتش‌فشانی تشکیل می‌شود. سختی سنگی گرانیت بالا است و در نتیجه برش و پرداخت آن هزینه زیادی لازم دارد و گران‌قیمت به شمار می‌آید.

با توجه به نوع ماده معدنی موجود، سنگ گرانیت در رنگ‌های متنوع سفید خاکستری، پرتقالی، مشکی، قرمز و سبز در طبیعت یافت می‌شود. صفحه‌ کابینت گرانیتی ضد خش، مقاوم در برابر حرارت مستحکم، طبیعی و جذاب بوده و تنوع رنگ بسیار زیادی دارد.

گرانیت یک سنگ طبیعی است که از سرد شدن مذاب‌های اسیدی آتش‌فشانی تشکیل می‌شود

مشخصات صفحه کابینت ضد آب مرمر

سنگ مرمر یک سنگ آهکی است که حاصل فشار و حرارت طولانی در زمین است. کاربرد این سنگ طبیعی جذاب در دکوراسیون داخل و بیرون از ساختمان‌ها رایج است. صفحه کابینت مرمرین ضد آب، ضد حرارت، محکم، ضد حساسیت و ضد باکتری است. پاک کردن سنگ مرمر بسیار ساده است، اما یکی از ایرادات سنگ کابینت ضد آب مرمرین امکان ایجاد خراش بر روی این سنگ است. تنوع رنگی این سنگ زیاد نیست و در رنگ‌های سفید، سبز، صورتی و آبی در طبیعت یافت می‌شود.

صفحه کابینت مرمرین ضد آب، ضد حرارت، محکم، ضد حساسیت و ضد باکتری است

صفحه کابینت ضد آب
صفحه کابینت ضد آب

مشخصات صفحه کابینت استیل

استیل به‌عنوان یک آلیاژ از ترکیب آهن با برخی عناصر مثل کربن، نیکل و کروم به دست می‌آید. صفحه کابینت استیل ضد سایش، ضدزنگ، مقاوم در برابر زنگ زدن، مستحکم، ضد حرارت و قابل بازیافت است. دو نوع رایج استیل در بازار وجود دارد که بر اساس خاصیت آهن‌ربایی با یکدیگر تفاوت دارند.

استیل بدون خاصیت آهنربایی گران‌تر از استیلی است که توسط آهنربا جذب می‌شود. سنگ کابینت ضد آب استیل بسیار زیبا است و امکان خوردگی آن وجود ندارد، اما این احتمال که خط و خش روی صفحه استیل بیفتد، نقطه‌ضعف آن است.

صفحه کابینت استیل ضد سایش، ضدزنگ، مقاوم در برابر زنگ زدن، مستحکم، ضد حرارت و قابل بازیافت است

مشخصات صفحه کابینت کورین

سنگ کورین یک نوع ماده پلیمری است که از ترکیب پلیمرهای آکریلیک با مواد معدنی و سنگی تشکیل می‌شود. از ویژگی‌های سنگ مصنوعی کورین می‌توان به متخلخل نبودن، قابلیت شکل‌پذیری بالا، مقاوم بودن در برابر حرارت، داشتن قیمت مناسب و قابلیت ترمیم خش آن اشاره کرد. خاصیت شکل‌پذیری بالای این سنگ باعث می‌شود سنگ کابینت ضد آب بی‌نهایت زیبایی از آن ساخته شود. درباره ایجاد خش روی سنگ کورین نگران نباشید؛ زیرا با پولیش قابل ترمیم است.

صفحه کابینت ضد آب
صفحه کابینت ضد آب

مشخصات صفحه کابینت کوارتز

یکی دیگر از سنگ‌های کاربردی در ساختمان سنگ کوارتز است. این سنگ به دلیل سختی زیاد در برابر خط و خش مقاوم است. از مزیت‌های سنگ کابینت ضد آب کوارتز می‌توان به عدم جرم‌گیری، نظافت راحت، تنوع رنگ، عمر مفید طولانی و مقاومت در برابر لک اشاره کرد. به دلیل طبیعی بودن این سنگ امکان ترمیم آن وجود ندارد، ولی گران‌تر از سنگ کورین است. تنوع رنگی کوارتز بسیار بالا است و حدود ۹۰ رنگ مختلف از این سنگ وجود دارد.

تنوع رنگی کوارتز بسیار بالا است و حدود ۹۰ رنگ مختلف از این سنگ وجود دارد

مشخصات صفحه کابینت wpc

پلی وود یک‌لایه پلیمری ضد آب دارد و به همین دلیل آن را سنگ کابینت ضد آب نیز می‌نامند. صفحه کابینت پلی وود در برابر حرارت بسیار مقاوم است و به دلیل ویژگی ضد باکتری، در مراکز بهداشتی از این مواد استفاده می‌شود. پلی وود در برابر نفوذ آب مقاوم است و امکان رشد قارچ و باکتری بر سطح آن وجود ندارد. به‌عنوان یک انتخاب اقتصادی، استفاده از صفحه کابینت پلی وود منطقی خواهد بود؛ زیرا مزایای این نوع صفحه کابینت با انواع گران‌تر برابری می‌کند.

نتیجه‌گیری

بخش بزرگی از آشپزخانه مربوط به کابینت آن است. صفحه کابینت آشپزخانه علاوه بر زیبایی باید از استحکام کافی برخوردار باشد و از آنجا که دائماً در معرض شستشو و آب قرار دارد انتخاب صفحه کابینت ضد آب منطقی‌تر خواهد بود.

اگر صفحه کابینت شما ضد آب نباشد ممکن است بادکند یا دچار زنگ‌زدگی شود. ما در این مقاله مشخصات انواع کابینت‌های ضد آب را بررسی کردیم. سنگ‌های طبیعی به دلیل زیبایی و سختی زیاد قیمت بالاتری دارند و تنوع رنگ برخی از آن‌ها کم است. در مقابل سنگ‌های مصنوعی قابلیت ترمیم و تنوع بسیار بالایی دارند. امیدواریم به پاسخ همه سؤالاتتان در این زمینه رسیده باشید.

 

سوالات متداول

بهترین متریال کابینت ضد آب چیست؟

پی وی سی و رزین - PVC 100% ضد آب است و نمی تواند زنگ بزند یا لکه دار شود. مانند آلومینیوم، این ماده ارتجاعی اغلب برای کاربردهای مرتبط با دریا استفاده می‌شود

آیا کابینت ام دی اف ضد آب است؟

لازم به ذکر است که از هر روشی که استفاده کنید، ام دی اف مقاوم در برابر رطوبت است، ضد آب نیست و در صورت تماس مستقیم با عناصر همچنان مستعد تورم و تاب خوردگی است.

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دهی روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز / 5. تعداد امتیازات:

تا به حال کاربری به این مطلب امتیاز نداده است! شما اولین نفر باشید.

اشتراک گذاری در:
Share on google
Share on telegram
Share on whatsapp

6 پاسخ

  1. سلام دوست عزیز
   شما می‌توانید برای اطلاع از قیمت صفحه کابینت ضد آب با دریم دکور در تماس باشید.

  1. سلام دوست عزیز
   آدرس کارگاه: غرب تهران، احمدآباد مستوفی، میدان مشعل، گلایل 11، پلاک 100 درب آبی

 1. سلام
  چطور میتونم برای خرید صفحه کابینت ضد آب مشاوره بگیرم؟

  1. سلام دوست عزیز
   شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیش‌تر و دریافت مشاوره با ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *