صفحه کورین چیست؟

صفحه کورین
آنچه در این مقاله می‌خوانیم:
()

کورین یک سنگ مصنوعی و مهندسی شده می‌باشد که از ترکیب پلیمرهای اکریلیک با سایر مواد معدنی و سنگ‌ها ساخته شده است. تفاوت کورین با موادی مانند گرانیت، مرمر و … ترکیبی است که در ساخت آن به کار رفته است. کاربرد اصلی کورین در مصارف خانگی شامل: کابینت روی کابینت، توالت فرنگی، دیوارپوش و در اماکن تجاری از جمله: آزمایشگاه‌ها، مراکز بهداشتی، هتل‌ها، فرودگاه ها، رستوران‌ها، بانک‌ها و … می‌باشد.

صنعت ساختمانسازی طی سالهای اخیر رشد و پیشرفت چشمگیری داشته است. بهره‌گیری از متریال به‌روز در این زمینه، زیبایی محیط را دوچندان میکند. صفحه کورین، ازجمله موارد پرکاربرد و بهروز عرضه‌شده به بازار شناخته می‌شود. این محصول از سختی بالایی برخوردار بوده و بهمنظور استفاده در سطوح کاربرد دارد.
کورین هیچ رقیبی در بازار نداشته و در جایگاه خود از گزینه های مناسب محسوب می‌شود. در بازار ایران نیز این محصول تحت عنوان سنگ مصنوعی نام‌گذاری شده و به فروش می‌رسد. شباهت بالای این محصول به سنگ طبیعی، دلیل نام‌گذاری آن به سنگ مصنوعی است. در ادامه این مطلب به بررسی بیشتر کورین خواهیم پرداخت.

کورین و ویژگی‌های آن

سنگ مصنوعی یا همان کورین در کنار موارد کاربرد خود، از ویژگیهای بسیاری برخوردار است. باتوجه‌به این ویژگی‌ها و بهرهگیری از این متریال با قابلیتهای آن آشنا خواهید شد. برخی از خصوصیات سطح کورین را در ادامه برای شما شرح خواهیم داد.
امکان اتصال بدون نیاز به درز
نخستین ویژگی این محصول، امکان اتصال بدون درز آن است. این ویژگی از مهم‌ترین خصوصیات سطح کورین محسوب می‌شود. اتصال قطعات متفاوت کورین به یکدیگر از طریق چسب اپوکسی آکریلیک صورت میگیرد. درز این سطوح از طریق پولیش و ساب زدن از بین خواهد رفت. درنهایت، سطح کورین عاری از هرگونه درز شده و کاملاً یکپارچه می‌شود.
باتوجه‌به برندهای خارجی و ایرانی تولیدکننده این محصول، ضخامت آن بین 4، 6، 8، 12 و 19 میلیمتر تعیین‌شده است. در صورت نیاز به ضخامت بیشتر، باید از چسب مخصوص کورین استفاده شود. چسب کورین همان رزین بوده که اتصالی تمیز و صاف را به ارمغان می‌آورد.

سطح صاف و بدون خلل

صفحه کورین
صفحه کورین

از دیگر ویژگی‌های صفحه کورین به سطح صاف و بدون خلل آن اشاره می‌شود. این سطح در برابر نفوذ آب مقاوم بوده و از همین جهت به آن ضدآب می‌گویند. از طرفی متریال مورداستفاده در ساخت این محصول نیز آنتی‌باکتریال هستند. این موضوع موجب افزایش مقاومت کورین در برابر آبریزی شده است. صفحه کابینت، روشویی در سرویس‌های بهداشتی و غیره ازجمله مکان‌های در معرض آبریزی هستند.

قابلیت تعمیر پذیری و مقاوم صفحه کورین در برابر خط و خش

برخی کابینت‌ها پس از گذشت چند سال دچار خط و خش‌هایی در سطح خود می‌شوند؛ اما در صورت بهره‌گیری از کورین هیچگونه تغییری در آن به وجود نخواهد آمد. هنگام بروز خط و خش در کورین نیز با استفاده از پولیش و سمباده سطح آن صاف می‌گردد. با پولیش سطح کورین، هیچ تغییری در آن رخ نداده و همانند روز اول خواهد بود.

مقاوم در برابر حرارت و لکه

از دیگر ویژگیهای این محصول، به مقاومت بالای آن در برابر حرارت تا 100 درجه سانتی‌گراد اشاره می‌شود. این دما تأثیری بر کورین نداشته و نشان‌د‌هنده مقاومت و سختی آن است. مقاومت در برابر لکه این محصول نیز در برابر سایر سطوح بهینه‌سازی شده و لکه را کمتر نمایان می‌کند.

قابلیت انعطاف‌پذیری

از دیگر خصوصیات صفحه کورین، قابلیت خم یا انعطاف‌پذیری آن است. انعطاف‌پذیری امکان بهره‌گیری از کورین در سطوح خم را فراهم می‌کند. قابلیت استفاده از این سطح سخت در سطوح خم ازجمله مزایای آن محسوب می‌شود؛ اما باید به دمای موردنیاز هریک از برندهای سنگ کورین توجه داشته باشید.

صفحه کابینت کورین و دلایل انتخاب آن

صفحه کورین
صفحه کورین

تنوع بالا صفحه کورین در طرح و رنگ

برندهای مختلف داخلی و خارجی در حال حاضر این محصول را تولید و به بازار عرضه می‌کنند. این موضوع موجب ظهور تنوع بالایی از طرح و رنگ‌های مختلف از کورین شده است. از همین جهت سلایق مختلف امکان انتخاب کورین را خواهند داشت. کورین دارای دو سطح براق و مات بوده و انتخاب رنگ و طرح آن بر عهده مشتری است.

کاربردهای صفحه کورین در حوزه‌های مختلف

کورین اغلب در تمام موارد موردنیاز به سطح کاربرد دارد. این ویژگی آن را به محصولی پرکاربرد در میان سایر رقبای خود تبدیل کرده است. در ادامه برخی از موارد کاربرد صفحه کورین را بررسی خواهیم کرد.

فضای داخل منزل

ازجمله موارد کاربرد سنگ مصنوعی کورین، در آشپزخانه است. بهره‌گیری از این متریال در سطح کابینت و بدنه کابینت آشپزخانه‌های جزیر‌ه‌ای به چشم می‌خورد. استفاده از کورین به‌عنوان رویه کابینت جذابیت آشپزخانه را دوچندان می‌کند. درواقع این محصول به‌عنوان صفحه کابینت نیز شناخته می‌شود.
از دیگر موارد استفاده کورین در فضای مسکونی، صفحه روشویی است. امروزه در اغلب ساختمان‌های نوساز از این متریال جهت استفاده در روشویی بهره می‌گیرند. کورین جهت استفاده در ظرف‌شویی نیز کاربرد بسیاری دارد. بهمنظور برخورداری از سطح یکپارچه در آشپزخانه، در تمامی سطوح از کورین استفاده کنید. این کار جلوه آشپزخانه را دوچندان خواهد کرد.

آشنایی با سنگ کورین مشکی

صفحه کورین

صفحه کورین

فضای داخلی ادارات و مجتمعهای تجاری

دفاتر اداری و فروشگاه‌ها مجهز به بخشی به نام پذیرش یا کانتر هستند. جهت زیبایی و جلوه این فضا، امکان استفاده از کورین برای میز منشی یا صندوق وجود دارد. در این حالت صفحه کورین به‌عنوان بدنه و سطح مورداستفاده قرار می‌گیرد. اغلب میزها از جنس فلز بوده و سطح آن را با کورین کار می‌کنند.
طرح‌های متفاوت کورین و تنوع بالا، فضای اداری یا تجاری را متحول کرده است. در بخش پذیرشگر مطب‌ها نیز امکان استفاده از کورین برای میز منشی وجود دارد. بهره‌گیری از این محصول به دلیل طول عمر بالا و زیبایی منحصربه‌فرد در این مکان‌ها توصیه می‌شود. به‌علاوه، جهت طراحی نگه‌دارنده فروشگاه‌ها نیز بهره‌گیری از کورین گزینه مناسبی به نظر می‌رسد.

فضای آزمایشگاهی و درمانی

باتوجه‌به توضیحات فوق، کورین به‌عنوان متریالی بدون خلل و درز اجرا می‌گردد؛ بنابراین، جهت استفاده در فضای آزمایشگاهی، درمانی و شرکت‌های موردنیاز به فضای بهداشتی گزینه‌ای مناسب است. خصوصیات این محصول، موجب عدم رشد باکتریها شده و ذرات ریز میکروسکوپی نیز از بین می‌روند.
کورین مورد تأیید استفاده در مکان‌های بهداشتی نظیر آزمایشگاه، بیمارستان و کارخانه‌های تولید مواد غذایی قرارگرفته است. از همین جهت امکان استفاده آن علاوه بر جلوه محیط، بهداشت را نیز به دنبال خواهد داشت. درنتیجه، صفحه کورین به‌عنوان محصولی پرکاربرد در حوزه فضای آزمایشگاهی و درمانی نیز شناخته می‌شود.

انواع صفحه کابینت موجود در بازار

صفحه کورین
صفحه کورین

جمع‌بندی نهایی
صفحه کورین ازجمله محصولات نوظهور عرضه‌شده به بازار است. این محصول به دلیل شباهت بالای خود به سنگ طبیعی با نام سنگ مصنوعی نیز شناخته می‌شود. به‌علاوه، ویژگی‌ها و موارد کاربرد آن را نیز نباید نادیده گرفت. با بهره‌گیری از این محصول در فضاهای اداری، مسکونی، آزمایشگاه‌ها و غیره جلوه آن‌ها دوچندان خواهد شد. امیدواریم با مطالعه این مقاله اطلاعاتی در زمینه صفحه کابینت کورین کسب کرده باشید.

 

سوالات متداول

معایب سنگ کورین چیست؟

استفاده از برخی پاک کننده‌ها می‌تواند رنگ کورین را تغییر دهد، کاهش شفافیت در طول زمان، آسیب پذیری در برابر سایش، ضربه، خراش. البته این موارد قابل تعمیر هستند.

صفحه کورین چه مزایایی دارد؟

آنتی باکتریال، نگهداری آسان و عمر طولانی، سبک وزن، مقاوم در برابر حرارت و مواد شیمیایی، قابلیت طراحی، برش و شکل دهی، قیمت پایین تر از کوارتز و گرانیت، تنوع رنگ بالا، ضد آب، مقاوم در برابر لک و ضد رسوب، امکان ترمیم هرگونه آسیب ناشی از ضربه، شکستگی، سوختگی و ….

آیا صفحه کورین تنوع رنگ دارد؟

با گذشت زمان تنوع طرح‌ها و رنگ‌های کورین به بیش از صد رنگ رسید و زیبایی آن در برخی سبک‌ها از سنگ‌های طبیعی پیشی گرفته است. ذکر این نکته ضروری به نظر می‌رسد، حمام و آشپزخانه‌های مدرن مناسب ترین گزینه برای استفاده از طرح‌های جدید کورین هستند.

به این مطلب امتیاز دهید

برای امتیاز دهی روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز / 5. تعداد امتیازات:

تا به حال کاربری به این مطلب امتیاز نداده است! شما اولین نفر باشید.

اشتراک گذاری در:
Share on google
Share on telegram
Share on whatsapp

4 پاسخ

    1. سلام دوست عزیز
      شما می‌توانید برای اطلاع از قیمت سنگ کابینت کورین با دریم دکور در تماس باشید.

    1. سلام دوست عزیز
      آدرس کارگاه: غرب تهران، احمدآباد مستوفی، میدان مشعل، گلایل 11، پلاک 100 درب آبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *